Nasi w kadrze ŁZPN

0
46
views


 

 

 

 

W środę (24 maja) w Grodzisku Mazowieckim rozegrany zostanie mecz eliminacyjny Pucharu Regionów – UEFA Regions Cup. Naprzeciw siebie staną kadry Łódzkiego i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. W barwach ŁZPN wystąpi dwóch zawodników Term Neru Poddębice – Łukasz Dynel oraz Przemysław Różycki. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 14.

Trener Kamil Socha zdecydował się postawić w większości na graczy lidera łódzkiej czwartej ligi – Warty Sieradz. W zespole znalazło się również dwóch graczy występujących na co dzień na trzecioligowym froncie – Michał Czaplarski z Widzewa Łódź oraz Oskar Osowski z Sokoła Aleksandrów Łódzki. W przypadku zwycięstwa, „Kadra Łodzi” zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Podlaski ZPN – Warmińsko-Mazurski ZPN.

UEFA Regions Cup to nieoficjalne mistrzostwa Europy amatorów. Grają w nich reprezentacje regionów poszczególnych państw. W przypadku Polski są to trójstopniowe eliminacje zakończone turniejem finałowym, w którym naprzeciw siebie staną najlepsze cztery kadry wojewódzkie. UEFA Regions Cup jest rozgrywany co dwa lata. W poprzedniej edycji kadra ŁZPN prowadzona przez trenerów: Łukasza Bartczaka i Michała Bistułę wywalczyła w Policach wysokie trzecie miejsce.

 

Dodatkowe powołanie do kadry Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, która zmierzy się dzisiaj w Grodzisku Mazowieckim (godz. 14.) z kadrą Mazowsza w ramach UEFA Regions Cup dostał Dominik Pecyna. Przypomnijmy, że trener Kamil Socha powołał wcześniej również Łukasza Dynela i Przemysława Różyckiego.

UEFA Regions Cup to nieoficjalne mistrzostwa Europy amatorów. Grają w nich reprezentacje regionów poszczególnych państw, którzy nie mieli nigdy profesjonalnego kontraktu i nie grali wyżej aniżeli w III lidze W przypadku Polski są to trójstopniowe eliminacje zakończone turniejem finałowym, w którym naprzeciw siebie staną najlepsze cztery kadry wojewódzkie. UEFA Regions Cup jest rozgrywany co dwa lata. W poprzedniej edycji kadra ŁZPN prowadzona przez trenerów: Łukasza Bartczaka i Michała Bistułę wywalczyła w Policach wysokie trzecie miejsce. Warto dodać, że miał w tym udział obecny gracz biało-zielono-czerwonych Adrian Filipiak.

Kadra ŁZPN
Michał Czaplarski (Widzew Łódź), Przemysław Wilk (Andrespolia Wiśniowa Góra), Piotr Bartłoszewski, Marcin Kobierski, Łukasz Mitek, Michał Sitarz, Przemysław Sosnowski, Mateusz Wlazłowski (wszyscy Warta Sieradz), Łukasz Dynel, Dominik Pecyna, Przemysław Rożycki (wszyscy Termy Ner Poddębice), Oskar Osowski (Sokół Aleksandrów Łódzki), Paweł Marchewka (Warta Działoszyn), Kamil Zagajewski, Michał Sokołowicz (obaj KS Sand-Bus Kutno), Dawid Stańdo (Ceramika Opoczno), Sebastian Balcerek (Zjednoczeni Stryków), Dominik Cukiernik (Zjednoczeni Gmina Bełchatów)

źródło: termyner.poddebice.pl

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ