Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego dla poddębickiej policjantki

0
33
views

1 grudnia 2023 roku na terenie Instytutu Europejskiego w Łodzi, odbył się XXIII finał konkursu „Najlepszy Policjant, Strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w 2023 roku” zorganizowany przez Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Wyróżniono 21 policjantów z garnizonu łódzkiego, w tym funkcjonariuszkę Komisariatu Policji w Uniejowie.

Już po raz 23 nagrodzono najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Aby zostać wyróżnionym w tym konkursie policjanci musieli przejść eliminacje powiatowe i nie tylko wykazać się dużą wiedzą i wykonywaniem swoich zadań z zaangażowaniem, ale również wyróżniać się między innymi prospołeczną działalnością wpływającą na poprawę bezpieczeństwa. Wśród wyróżnionych znalazła się także funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Uniejowie- starszy posterunkowy Kinga Figurska. Funkcjonariuszka odebrała nagrodę w kategorii „Ratowanie życia ludzkiego”. Jest to policjantka, która na początku roku bez wahania weszła do zadymionego domu i pomogła wyprowadzić dwie kobiety. Laureatce nagrody wręczyli Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz inspektor Tomasz Olczyk – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Koleżance, jak i wszystkim wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje! Życzymy zdrowia, siły i satysfakcji z faktu, że jesteście prawdziwymi bohaterami.

starszy sierżant Alicja Bartczak

 

Gnał przez obszar zabudowany – już poniósł konsekwencje

Za nic miał zimowe warunki na drodze. Patrol poddębickiej drogówki w miejscowości Chodów, gmina Wartkowice, zatrzymał prawo jazdy 34-letniemu kierującemu pojazdem marki Dodge Challenger, który jechał z prędkością 150 kilometrów na godzinę na „50-tce”. Mężczyzna został także ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi. Przypominamy, że zimowe warunki na drodze wymagają od nas większej rozwagi.

W piątkowe południe policjanci z poddębickiej drogówki sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się drogą wojewódzką numer 703 w miejscowości Chodów. Na tym odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 kilometrów na godzinę.
W ciągu kilkunastu minut czterech kierujących pojazdami jechało tam z nadmierną prędkością. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 34-latek. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 100 kilometrów na godzinę. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został także ukarany wysokim mandatem w kwocie 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów.
Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawura na drodze niesie za sobą nie tylko dotkliwe skutki finansowe, ale też stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo!

starszy sierżant Alicja Bartczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ