Termy Ner Poddębice – Warta Działoszyn 0:1 (0:0)
Bramka: Dominik Cukiernik 63

Termy Ner: Chachuła – Filipiak, Gniadzik, Kobiera, Skupiński (88′ Jarczewski)  – Salwin ż, Różycki (66′ Sesay), Pabjańczyk (66′ Krawczyk), Paluch (88′ Owczarek) –Konieczny, Okoński.

Warta: Cieślak – Bartoszek, K. Stolarczyk ż, Stępień, Majchrowski – Zawieja, Marchewka, Stasiak (88′ D. Stolarczyk), Nagielski – Kurpiewski, Cukiernik (79′ Porochnicki).

Po dwóch wysokich porażkach z Ursusem Warszawa i Polonią Warszawa beniaminek III ligi łódzko-mazowieckiej Warta Działoszyn w końcu się przełamał. Podopieczni trenera Grzegorza Bodnara wygrali w Byczynie/Poddębicach z Termami Nerem Poddębice 1:0 (0:0) po bramce w drugiej połowie Dominika Cukiernika.

Obie drużyny walczyły o pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Termy Ner do tej pory zremisowały bezbramkowo z Pelikanem Łowicz i przegrały z Wartą Sieradz. Piątkowe spotkanie było bardzo wyrównane. Żadna ze stron nie potrafiła w pierwszej połowie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wszystko ze względu na dobrą postawę golkiperów i linii defensywnej.

Dopiero w drugiej połowie, a dokładnie w 63. minucie Michała Chachułę pokonał Dominik Cukiernik. Ten gol znacznie podbudował przyjezdnych. Podopieczni trenera Tomasza Muchińskiego musieli natomiast odrabiać starty. Jak się później okazało jedyne w tym pojedynku trafienie okazało się decydujące i Warta wywiozła z trudnego terenu cenne trzy punkty.

źródło: lodzkifutbol.pl

„Ruski” „Stefan” „Majster” „Mały” itp. Ci zawodnicy grając na tym poziomie rozgrywkowym, oddawali serce dla klubu żeby Ner był drużyną która ma charakter i żeby kibice z przyjemnością przychodzili na mecze. Teraz niestety aktualni piłkarze (nie wszyscy na szczęście), chcą chyba grać przy pustych trybunach, bo kibice są zdegustowani. Przegrać mecz zawsze można, bo na tym polega sport że jedni wygrywają a drudzy przegrywają, ale wyjść na boisko, odbębnić 90 minut i iść do kasy ? to są chyba teraz realne czasy współczesnej piłki nożnej a kibice są skazani na … mizerię. Niestety zawodnicy swoją drogą, ale w meczu z Wartą Działoszyn, byliśmy świadkami chyba HISTORYCZNEJ sytuacji. Po stracie bramki (63 min.) trener dokonał dwóch zmian (66 min.) co było dla kibica logiczne (zdejmując nie tych zawodników co było trzeba), niestety po kilku minutach, można było zauważyć że to nic nie zmieniło (łatwo było się domyśleć), dalej trwa mizeria na boisku ze strony zawodników miejscowych i nadeszła 90 minuta meczu, sędzia główny pokazuje  że dolicza trzy minuty, kibice wychodzą już ze stadionu załamani i nagle w 91 minucie trener Neru dokonuje … dwóch zmian, wprowadzając na boisko … obrońcę i pomocnika. Konsternacja wśród kibiców opuszczających mecz z pytaniem, jaki był cel tych zmian ? ale to wie tylko trener a po tym zamieszaniu wynik na boisku mógł zmienić się na … 0:2. Trener oczywiście bierze odpowiedzialność za wyniki i oblicze drużyny którą zbudował, dlatego po trzech meczach rundy rewanżowej, jeszcze nie czas na ocenę ostateczną, bo przed trenerem i zespołem jeszcze 14 spotkań do rozegrania.

Ten komentarz chyba jest odzwierciedleniem  sytuacji w jakiej znalazł się klub Termy Ner Poddębice. Spaść z ligi można, ale z podniesioną głową po walce, dlatego kibice do końca będą trzymać kciuki za drużynę z nadzieją że jednak zawodnicy reprezentujący ten klub, zaczną szanować kibiców i pokażą że zarząd i trener nie pomylił się stawiając na tych zawodników a nie innych.