Minimalna wygrana Neru ze spadkowiczem

0
23

SONY DSC

Ner Poddębice wygrał w Byczynie z mistrzem jesieni sieradzkiej klasy okręgowej – Jutrzenką Warta. Jeden z głównych faworytów do awansu wygrał skromnie lecz zasłużenie ze spadkowiczem IV ligi łódzkiej 2:1 (0:1). Po pierwszej odsłonie prowadzili goście, ale poddębiczanie zdołali odwrócić losy meczu i wygrać w końcowym rozrachunku.

Obie drużyny na co dzień dzieli różnica klas, ale mimo wszystko tego dnia Jutrzenka zawiesiła rywalom poprzeczkę bardzo wysoko. Piłkarze z Warty objęli prowadzenie w 27. minucie po tym jak rzut karny wykorzystał Emilian Sulgan. Gospodarze długo nie mogli wskoczyć we właściwe tory. Przed przerwą podopiecznym trenera Piotra Szarpaka nie udało się wyrównać.

Odpowiedni rytm gry Ner osiągnął dopiero po pół godzinie gry drugiej odsłony. Dopiero w 76. minucie golkipera przyjezdnych pokonał Dariusz Jarczewski, a kilka minut później po ładnej akcji piłkę głową w siatce Jutrzenki umieścił Olaf Okoński. Ner w końcówce mógł podwyższyć prowadzenie, ale zawiodła skuteczność.

Ner Poddębice – Jutrzenka Warta 2:1 (0:1)
Bramki:
Dariusz Jarczewski 76, Olaf Okoński 79 – Emilian Sulgan 27-karny

Ner: Marciniak – Tonn, Grzech, Stajewski – Jurkowski, Makowski (25’ Nowak), Pabjańczyk, Świątkiewicz, Stasiak – Pawlak, Sobańda, II połowa: Sokołowicz – Owczarek, Gniadzik, Dopierała – Tonn (67′ Stasiak), Woźniak, Kubiak, Bogołębski, Rachubiński, Jarczewski – Okoński.

Źródło: nerpoddebice.futbolowo.pl

MGLKS Termy Uniejów – Orzeł Parzęczew 2:4

MGLKS Termy Uniejów – Wicher Dobra 4:1

W rozegranym w niedziele, saparingu MGLKS wreszcie wygrał, pokonując 4:1 Wicher Dobra. Szczególnie w pierwszej połowie MGLKS imponował swoją grą i wtedy też zdobył swoje bramki.Goście odpowiedzieli fantastycznym strzałem z rzutu wolnego na początku drugiej połowy. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył nowy piłkarz „Termalnych” Adrian Kasztelan. Kolejną bramkę dołożył Łukasz Wojciechowski i kolejny testowany zawodnik. Ten mecz zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych. Kolejny sparing w sobotę o godzinie 13.

źródło: MGLKS Termy Uniejów