MILIONOWA NAGRODA DLA PODDĘBIC

0
64
views

Poddębice zwyciężyły w konkursie Najbardziej Odporna Gmina i w nagrodę otrzymały milion złotych!

W Gminie pełną dawką zaszczepionych zostało 53,4% mieszkańców, co dało I miejsce w kategorii Małe Gminy, do 30 tysięcy mieszkańców.

Celem konkursu, przeprowadzonego w ramach Narodowego Programu Szczepień, była promocja szczepień przeciw Covid-19.

Bardzo dobrą pracę wykonały publiczne i niepubliczne ośrodki zdrowia z terenu Gminy, gdzie poddębiczanie mogli przyjąć szczepionki. Poza stacjonarnymi punktami organizowane były punkty mobilne, tworzone m. in. przy okazji letnich pikników. W mieście gościł szczepieniobus. Aktywnie w akcję zaangażowali się strażacy OSP z Gminy, którzy dowozili mieszkańców z domu na szczepienie. Te wszystkie działania dały wygraną w regionie sieradzkim województwa łódzkiego.

Na co samorząd zamierza przeznaczyć środki z wygranej?

To działania związane ze zwalczaniem skutków pandemii, a także profilaktykę w tym zakresie.

– Chcielibyśmy wykorzystać nagrodę na utworzenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Przy szkole podstawowej w Poddębicach mamy teren, gdzie mogłyby powstać: boisko do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej, bieżnia lekkoatletyczna, kort tenisowy, zeskok do skoku w dal, siłownia plenerowa, plac zabaw dla dzieci, mała architektura. Zobaczymy jak będą kształtować się ceny, które obecnie rosną jak grzyby po deszczu – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

źródło: Gmina Poddębice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ