Michel Moran radzi, jak nie przytyć w trakcie kwarantanny. Sposób jest prosty

0
53
views

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wielu z nas pracuje w domu. Ponadto nie możemy pozwolić sobie na wyjście na basen czy siłownię, a ostatnio również bieganie i jazda na rowerze mogą być niebezpieczne. Michel Moran zdradził, co zrobić, żeby spędzić ten czas bezpiecznie i nie przytyć.

Michel Moran bez wątpienia jest autorytetem kulinarnym Polaków. Juror popularnego programu kulinarnego „Masterchef” i „Masterchef Junior” , emitowanego przez stację TVN, zdradził swój sposób na zachowanie perfekcyjnej sylwetki przy ograniczonym ruchu.

Michel Moran o diecie na kwarantannie

W rozmowie z Faktem Moran informuje, że właściwie jest kilka rozwiązań, żeby waga pozostała w miejscu. „Gotujmy zamiennie: dania wegetariańskie, rybne i mięsne. Błagam, nie smażmy codziennie mięs, bo to naprawdę nie przyniesie nic dobrego” – apeluje.

Ceniony szef kuchni poleca gotowanie takich potraw jak cukinia, bakłażan, papryka, cebula i pomidory zmieszane w ratatouille czy włoska caponata z bakłażana, selera naciowego, oliwek i kaparów. „Gotujmy lekko i wykorzystujmy w naszych potrawach dużo warzyw, wtedy nie przytyjemy” – zdradza sekret. Podał też przykłady na łączenie składników mięsnych i rybnych z warzywami.

„Weźmy na przykład schab. Proszę bardzo: uduśmy go z pietruszką, selerem, marchewką. Palce lizać! Ryba? Wystarczy ją upiec, spryskać sokiem z cytryny i już” – wylicza.

Mieszanie składników pozwoli zachować korzystne proporcje w potrawach i wspomoże naszą odporność.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ