MEDAL PODKOMISARZA ANDRZEJA STRUJA DLA UNIEJOWSKICH POLICJANTÓW

0
32
views

Starsza posterunkowa Kinga Figurska oraz starszy sierżant Krystian Robak z Komisariatu Policji w Uniejowie zostali odznaczeni medalami podkomisarza Andrzeja Struja, które wręczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński. 13 lutego 2023 roku uroczystość odbyła się w Warszawie, w której udział wzięli także Komendant Główny policji generał Jarosław Szymczyk, Dyrektor Generalny MSWiA Dariusz Nowak oraz żona podkomisarza Andrzeja Struja Anna Struj.

15 stycznia 2023 roku patrol z Uniejowa bez wahania podjął decyzję o ratowaniu osób. Szybko weszli do wnętrza domu jednorodzinnego, w którym doszło do pożaru. Piętrowy budynek był bardzo zadymiony, co utrudniało lokalizację kobiet. W pewnym momencie funkcjonariusze usłyszeli nawoływanie o pomoc. Pobiegli więc w kierunku z którego dobiegały krzyki. W jednym z pomieszczeń odnaleźli dwie kobiety. 57-latka z pomocą funkcjonariuszki trafiła do wyjścia, gdzie przy asyście strażaków wyposażonych w butle z tlenem bezpiecznie opuściły wspólnie budynek. W tym samym czasie dowódca patrolu wyprowadził seniorkę na balkon, by zaczerpnęła świeżego powietrza. Kobieta miała problemy z poruszaniem się, więc wydostanie jej z budynku było znacznie utrudnione.
Po działaniach ratunkowych, funkcjonariuszom oraz seniorce udzielono pomocy medycznej.

https://poddebice.policja.gov.pl/epd/informacje/80427,Policjanci-z-Uniejowa-pomogli-wyjsc-osobom-z-plonacego-budynku.html?search=3173729835

Funkcjonariusze zapytani o interwencję, zgodnie stwierdzili, że gdy będzie taka potrzeba, kolejny raz podejmą decyzję o ratowaniu osób, nawet z narażaniem własnego życia.

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową.

 

mł.asp.Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ