W dniu 28 maja wójt Marcin Janiak podczas uroczystości zorganizowanej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odebrał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal wręczyła Minister Edukacji Barbara Nowacka z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. To polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Włodarz naszej gminy znalazł się w gronie wyróżnionych prezydentów miast, starostów, burmistrzów, wójtów oraz przewodniczących rad miast. Wszyscy odznaczeni zostali docenieni za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju edukacji, tworzenie nowoczesnych i bezpiecznych szkół oraz wspieranie nauczycieli w ich codziennych zadaniach. Minister Barbara Nowacka podkreśliła, iż uhonorowała osoby, które na co dzień współtworzą fundament systemu edukacji, dbając o warunki funkcjonowania szkół, ich infrastrukturę, bezpieczeństwo oraz przestrzeń sprzyjającą rozwojowi uczniów i pracy nauczycieli.

źródło: Gmina Pęczniew




