Mecz na szczycie w Byczynie

9
51
views

 

 

 

IV liga – XXVII kolejka

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 15:00 BYCZYNA

Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1)

obsada sędziowska: Marcin Tądel (WS Sieradz)

Na ten pojedynek czeka wielu kibiców. W przypadku wygranej gości, to Unia już będzie jedną nogą w III lidze, natomiast zwycięstwo gospodarzy lub spotkanie zakończy się remisem, kwestia awansu będzie rozstrzygana do ostatniej kolejki, bo za plecami tej dwójki, czai się Warta Działoszyn, która będzie gościć u siebie jeszcze obie drużyny. 

W pierwszym spotkaniu, Poddębiczanie przegrali w Skierniewicach 3:0.

 

„Wszyscy do Poddębic! Zapraszamy na mecz z Nerem!

Przed nami piłkarski hit czwartej ligi i wyjazdowe starcie z wiceliderem rozgrywek – Nerem Poddębice. W sobotę, 5 maja Unia może zrobić znaczący krok w kierunku awansu do trzeciej ligi. Kibice liczymy na Wasze wsparcie na tym trudnym terenie! Wszyscy do Poddębic!

Podopiecznych trenera Rafała Smalca czeka naprawdę trudny tydzień. W sobotę, 5 maja skierniewiczanie udadzą się do Poddębic na mecz z drugim w tabeli Nerem. Kilka dni później, w środę, 9 maja pojadą za to do Działoszyna, na mecz z trzecią w tabeli Wartą. Będą to kluczowe starcia w kontekście walki o awans do trzeciej ligi. Pierwszy egzamin już w najbliższą sobotę, 5 maja na boisku Centrum Sportu w Bycznie. Punktualnie o godz. 15:00 Unia powalczy nie tylko o trzy punkty, ale przede wszystkim o powiększenie przewagi nad bezpośrednim rywalem. W przypadku zwycięstwa, przewaga skierniewickiego zespołu wynosiłaby już osiem punktów (przy jednym zaległym meczu do rozegrania). Wówczas sytuacja byłaby wymarzona, a Unia miałaby mistrzostwo ligi na wyciągnięcie ręki. Aby tak się stało trzeba jednak pokonać niezwykle solidną drużynę, która w całym sezonie przegrała zaledwie trzy razy i zanotowała 19 zwycięstw. Co więcej, najbliższy rywal nie przegrał od początku rundy wiosennej, notując sześć wiktorii i trzy remisy. Poniżej wyniki wicelidera wywalczone tej wiosny.

Ner Poddębice – Orkan Buczek 2:0
Pelikan II Łowicz – Ner Poddębice 2:2
Ner Poddębice – Boruta Zgierz 2:0
Ner Poddębice – KS Kutno 1:1
Zawisza Pajęczno – Ner Poddębice 2:4
Ner Poddębice – Pilica Przedbórz 4:2
Włókniarz Zelów – Ner Poddębice 0:5
Ner Poddębice – Ceramika Opoczno 4:1
Omega Kleszczów – Ner Poddębice 3:3

W pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsza była Unia, choć wynik 3:0 po bramkach Sabiłło, Kolusa i Nierobisza, nie oddaje tego co działo się na boisku. Jesienią goście pokazali, że są naprawdę solidną drużyną, która będzie liczyć się w walce o awans. Teraz głodni zemsty, a przede wszystkim awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, będą robić wszystko co w ich mocy, aby sobotnie spotkanie wygrać i zmniejszyć stratę do dwóch punktów.

W zasadzie to dla nich ostatnia szansa, aby wpłynąć na końcowe rozstrzygnięcia. Cała reszta będzie już potem zależeć tylko i wyłącznie od występów Unii. A skierniewiczanie, wydaje się, że złapali rytm, notując trzy kolejne wygrane w lidze, Nad Orkanem Buczek (1:0), Pelikanem II Łowicz (4:0) oraz Borutą Zgierz (4:0) i z meczu na mecz grają coraz lepiej. Szykuje się zatem prawdziwy piłkarski szlagier, który mamy nadzieję przechylimy na swoją korzyść.

Drodzy kibice! Liczymy na Wasze wsparcie na trybunach! Ten mecz może zadecydować o mistrzostwie! Zatem Wszyscy Do Poddębic!
#WszyscyDoPoddębic
#WyjazdRundy
#PoAwansDruzyno”

źródło: Unia Skierniewice

 

pozostałe mecze:

(sobota – 5 maja)
16:00 – MKP-Boruta Zgierz – LKS Kwiatkowice – Mariusz Lewandowski (WS Skierniewice)
17:00 – Włókniarz Zelów – KS Sand Bus Kutno – Radosław Urbaniak (WS Łódź)
17:00 – KS Paradyż – PGE GKS II Bełchatów – Mateusz Anielak (III liga)
17:00 – Zjednoczeni Stryków – Stal Niewiadów – Dawid Grzelak (WS Sieradz)
(niedziela – 6 maja)
16:00 – Zawisza Pajęczno – Omega Kleszczów – Wojciech Kretek (WS Piotrków)
16:00 – Orkan Buczek – Warta Działoszyn – Adam Dolny (WS Łódź)
17:00 – Pilica Przedbórz – Ceramika Opoczno – Patryk Adamczyk (III liga)

 

 

Klasa okręgowa – XXIII kolejka

 

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 16:00 GŁOWNO

Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11)

obsada sędziowska: Banaszkiewicz A., Krzemiński P., Koćwin T.

Gospodarze tego spotkania rozpieszczają swoją publiczność, ponieważ u siebie jeszcze nie stracili w tym roku punktu, gorzej Stali idzie na wyjazdach, gdzie zdobyli tylko 4 punkty. Termalni na wyjazdach zdobyli też mało punktów bo aż 3. Patrząc na te dokonania tych ekip, można przypuszczać, że gospodarze wygrają to spotkanie, ale mamy nadzieję, że Uniejowianie jednak powalczą o punkty.

W pierwszym spotkaniu, Termalni przegrali u siebie 0:1.

 

„Chociaż gramy nieźle i zdobywamy punkty to nasi rywale również punktują – tak więc nadal musimy zdobywać punkty – nie oglądajmy się na rywali róbmy swoje i pnijmy się w górę. Musimy poprawić naszą grę na wyjazdach i zdobyć pierwsze punkty w tej rundzie na obcym terenie. Zadanie będzie trudne bo Stal to rywal z górnej półki.

Stal w tej rundzie radzi sobie całkiem nieźle wygrał 4 z 7 spotkań. Ogółem drużyna z Głowna plasuje się na 4 pozycji mając na swym koncie 51 punktów. Rywal nie najłatwiejszy teren ciężki – ale nasza forma rośnie dlatego liczymy na sprawienie niespodzianki.”

źródło: Termy Uniejów

 

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 16;30 WIŚNIOWA GÓRA

Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13)

obsada sędziowska: Gutowski., Dolny A., Kłys K.

Ciężki pojedynek przed naszą ekipą, która wybiera się do Wiśniowej Góry. Lider w tym roku co prawda miał pierwszą wpadkę w całym sezonie w postaci porażki u siebie (z Zawiszą Rzgów 0:1), ale to był wypadek przy pracy i ciężko będzie przewidzieć kolejną. Andrespolia teoretycznie jedną nogą jest już w IV lidze, ale zawodnicy lidera, będą chcieli jak najszybciej zrobić ten awans i spokojnie sobie oglądać Mistrzostwa Świata w Rosji. Trener Damian Gamus jednak nie od wczoraj jest trenerem w naszym województwie i zna doskonale wszystkie zespoły, więc może coś przygotuje i w Wiśniowej Górze zapunktuje …

W pierwszym spotkaniu, lider wygrał w Dalikowie 3:1.

 

„W sobotę mecz z „Sarnami”
W sobotę Andrespolia podejmować będzie na własnym boisku GKS Sarnów / Dalików. Drużyna gości, beniaminek łódzkiej klasy okręgowej walczy o utrzymanie. Dotychczas, w dwudziestu dwóch kolejkach zebrał 22 punkty co daje jeden punkt na mecz. Jest to nie wiele i jeżeli drużyna z Sarnowa nie zacznie punktować, to taka średnia może nie wystarczyć do gry w okręgówce w sezonie 2018/2019. Dotychczas bilans wynosi 6 zwycięstw, 4 remisy i 12 porażek. W rundzie wiosennej „Sarny” osiągały następujące rezultaty: 0:1 z Termami, 1:2 z Sokołem II, 2:4 z ŁKS II, 2:2 z Orłem, 4:2 z Bedlnem, 0:3 z Rosanowem, 6:1 z PTC. Nie ma co ukrywać, że faworytem tego meczu jest Andrespolia. Po ostatnim zwycięstwie 5:2 w Aleksandrowie widać, że drużyna Krzysztofa Kamńskiego wróciła na właściwy tor a porażka z Zawiszą była wypadkiem przy pracy. Nie znaczy to, że „Wisienki” czeka łatwy mecz. Drużyny walczące o utrzymanie są niezwykle wymagającym przeciwnikiem i nieraz potrafiły postawić się faworytom o czym w ostatniej kolejce boleśnie przekonało się PTC przegrywając w Sarnowie 0:6.”
Źródło; Andrespolia Wiśniowa Góra

 

 

Sieradzka klasa „A” grupa II – XXIV kolejka

6 MAJA (NIEDZIELA) GODZ. 16:00 RĘBIESKIE

LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9)

Przebudzona Pisia wyjeżdża na mecz do Rębieskich, wielu starszych już piłkarzy, pamięta jakie ciężkie boje tam się toczyły, na boisku które nie przypominało takowego. Gospodarze mając teraz nowy obiekt, grają u siebie jak z nut, ogrywając każdego na stojąco, mając w tym roku już stosunek bramkowy 18:2. Gorzej tej drużynie idzie na wyjazdach, gdzie tylko raz wygrali i raz zremisowali. Pisia jedzie więc na skazanie ? Nie, nie, nie, przebudzona w MAJÓWKĘ ekipa z Zygier po zimowym śnie, dopiero teraz pokaże pazur i przypomni sobie jak to się jesienią ogrywało takie … Ludowe Zespoły Sportowe.

W pierwszym pojedynku tych ekip, nasi wygrali 4:1.

 

Klasa „B” grupa II – XVI kolejka

 

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 16:30 WARTKOWICE

Grom Powodów (7) – LKS Modlna (9)

obsada sędziowska: Lota T.

Rycerze wiosny, stają przed kolejnym pojedynkiem w którym upatrują zdobycie trzech punktów i mają ochotę podtrzymać fajną passę. Goście tego spotkania już nie pamiętają, kiedy przywieźli jakieś punkty do domu (rodzina głodna), mało tego w tym roku tylko jedno zwycięstwo i trzy z rzędu porażki. Przed Gromem to już chyba ostatni słabszy przeciwnik i od następnego spotkania (z KAS-em), okaże się jaką wartość posiada nasza ekipa.

W pierwszym spotkaniu w Małachowicach, padł remis 2:2.

 

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 18:30 BYCZYNA

Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11)

obsada sędziowska: Łukasik K.

Orlik Sobień to drużyna która dobrze bawi się … grą. Osiem ostatnich kolejek, to pasmo samych porażek, także zawodnicy z Sobienia, nie zasmakowali jeszcze w tym roku punktu i raczej w ten weekend kubki smakowe w dalszym ciągu będą … bezsmakowe. Twierdza naszej drużyny, jest w tej klasie rozgrywkowej, nie do ruszenia i w ten sobotni wieczór, kibice będą sobie zadawali jedno pytanie … ile goli strzelą nasi do jednej bramki.

W pierwszym spotkaniu, Poddębiczanie wygrali w Sobieniu 5:0.

 

 

Klasa „B” grupa III – XVI kolejka

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 17:00 OPORÓW

Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1)

obsada sędziowska: Wawryszuk E.

Olimpia w tym roku jeszcze nie wie jak wyglądają punkty, które dodaje się i dzięki nim pnie się zespół do góry w tabeli, mało tego, zawodnicy z Oporowa w okresie przygotowawczy trenowali tylko teorie, bo w tym roku dopiero raz trafili piłką do bramki przeciwnika, a w swojej o dziwo widzieli ją siedem razy. W przeciwieństwie do gospodarzy tego meczu, nasza drużyna jest rozstrzelana w dwie strony, mając 16 goli strzelonych, a 5 straconych. Wycieczka do miejscowości która jest na samym końcu naszego województwa, będzie zapewne nużąca, ale tam jeszcze zawodników z Pęczniewa nie było, więc warto zwiedzać takie … turystyczne miejscowości.

W pierwszym pojedynku, Sazan wygrał u siebie 7:1.

 

 

LIGI JUNIORSKIE

 

II liga wojewódzka C1 Trampkarz (RW)

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. ?? ZDUŃSKA WOLA

Pogoń Zduńska Wola (9) – Termy Ner Poddębice (1)

obsada sędziowska: WS Sieradz

 

 

Łódź: B1 Junior Młodszy (RW)

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 12:00 ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Sokół Aleksandrów Ł. (4) – Termy Uniejów (3)

obsada sędziowska: Frątczak K.

 

 

Łódź: D1 Młodzik Grupa 4

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 11:00 UNIEJÓW

Termy Uniejów (3) – Widzew Łódź (1)

obsada sędziowska: Szczygieł M.

 

 

Łódź: D2 Młodzik Grupa 1

6 MAJA (NIEDZIELA) GODZ. 10:00 BYCHLEW

Jutrzenka Bychlew (4) – Termy Ner Poddębice (7)

obsada sędziowska: Rogala P.

 

 

Łódź: E1 Orlik Grupa 5 (RW)

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 11:00 KUTNO

Róża Kutno (1) – Termy Uniejów (2)

obsada sędziowska: Kusiak B.

 

 

Łódź: E2 Orlik Grupa 4 (RW)

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 11:00 BYCZYNA

Termy Ner Poddębice (3) – Jutrzenka Bychlew (1)

obsada sędziowska: Drobnica F.

 

 

5 MAJA (SOBOTA) GODZ. 11:00 BUCZEK

Orkan Buczek (2) – Pisia Zygry (5)

 

 

 

LIGA TYPERÓW

mecz nr. 39 Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1)

mecz nr. 40 Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11)

mecz nr. 41 Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13)

mecz nr. 42 LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9)

mecz nr. 43 Grom Powodów (7) – LKS Modlna (9)

mecz nr. 44 Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11)

mecz nr. 45 Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1)

 

 

Poprzedni artykułWspomnień czar …
Następny artykułPrzegrany awans w Byczynie
UDOSTĘPNIJ

9 KOMENTARZE

 1. ecz nr. 39 Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1) 2-1

  mecz nr. 40 Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11) 4-2

  mecz nr. 41 Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13) 5-1

  mecz nr. 42 LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9) 5-1

  mecz nr. 43 Grom Powodów (7) – LKS Modlna (9) 2-2

  mecz nr. 44 Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11) 8-1

  mecz nr. 45 Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1) 1-5

 2. mecz nr. 39 Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1) 1:0
  mecz nr. 40 Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11) 2:1
  mecz nr. 41 Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13) 4:0
  mecz nr. 42 LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9) 3:1
  mecz nr. 43 Grom Powodów (7) – LKS Modlna (9) 3:2
  mecz nr. 44 Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11) 6:1
  mecz nr. 45 Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1)0:5

 3. mecz nr. 39 Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1) 4:0
  mecz nr. 40 Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11) 1:3
  mecz nr. 41 Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13) 2:3
  mecz nr. 42 LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9) 1:2
  mecz nr. 43 Grom Powodów (6) – LKS Modlna (9) 3:1
  mecz nr. 44 Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11) 5:2
  mecz nr. 45 Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1)3:4

 4. mecz nr. 39 Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1) 2:1
  mecz nr. 40 Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11) 3:1
  mecz nr. 41 Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13) 4:1
  mecz nr. 42 LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9) 5:1
  mecz nr. 43 Grom Powodów (7) – LKS Modlna (9) 4:2
  mecz nr. 44 Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11) 8:1
  mecz nr. 45 Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1) 0;4

 5. mecz nr. 39 Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1) 1;2
  mecz nr. 40 Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11) 3:0
  mecz nr. 41 Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13) 4:1
  mecz nr. 42 LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9)4:2
  mecz nr. 43 Grom Powodów (7) – LKS Modlna (9)3:1
  mecz nr. 44 Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11)7:0
  mecz nr. 45 Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1)1:4

 6. mecz nr. 39 Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1) 2:2

  mecz nr. 40 Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11) 4:2

  mecz nr. 41 Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13) 4:2

  mecz nr. 42 LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9) 2:4

  mecz nr. 43 Grom Powodów (7) – LKS Modlna (9) 4:2

  mecz nr. 44 Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11) 8:0

  mecz nr. 45 Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1) 2:4

 7. mecz nr. 39 Termy Ner Poddębice (2) – Unia Skierniewice (1) 2:1

  mecz nr. 40 Stal Głowno (4) – Termy Uniejów (11)2:0

  mecz nr. 41 Andrespolia Wiśniowa Góra (1) – GLKS Sarnów/Dalików (13) 3:1

  mecz nr. 42 LZS Rębieskie (3) – Pisia Zygry (9)4:1

  mecz nr. 43 Grom Powodów (7) – LKS Modlna (9)3:1

  mecz nr. 44 Termy Ner II Poddębice (2) – Orlik Sobień (11)7:0

  mecz nr. 45 Olimpia Oporów (8) – Sazan Pęczniew (1)1:4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ