Obserwuj nas na Facebook

Maseczka w aucie. Przepisy są jasne, ale warto zachować zdrowy rozsądek

Praktycznie każda firma oferująca wynajem aut w Polsce dwoi się i troi w kwestii dezynfekcji pojazdów. W przypadku wynajmu „na minuty” może się jednak zdarzyć, że jeszcze niedawno autem poruszał się nosiciel wirusa. Nawet przy dezynfekcji elementów wnętrza, ryzyko zakażenia zwiększa działająca klimatyzacja. W przypadku, gdy jeździmy tylko jednym, prywatnym pojazdem, ryzyko w praktyce się nie zwiększa.

Światowa Organizacja Zdrowia zauważa, że zasłanianie nosa oraz ust daje pozytywny efekt w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa. Szpitale dalej jednak borykają się z problemami logistycznymi, dlatego warto wykorzystywać jednorazowe maseczki rozważnie i przede wszystkim — planować obowiązki tak, by zostać w domu.

źródło: wp.pl

 

Udostępnij

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koncert Małej Armii Janosika – moc góralskiej muzyki

13 czerwca mieliśmy w Uniejowie okazję przeżyć niezwykłe muzyczne i duchowe wydarzenie. W malowniczej scenerii, przy tężni solankowej, odbył się wyjątkowy koncert Małej Armii Janosika – największej góralskiej kapeli w Polsce. Zachwyciła publiczność autentyczną

TERMALNI ŻEGNAJĄ SIĘ Z IV LIGĄ

IV LIGA Boruta Zgierz – Termy Poddębice  5:3 (2:1) … Starczewski Krystian (26′), Oyedele (50′), Piotrowski Kacper (53′).   pozostałe mecze: KS Kutno 4-0 Ceramika Opoczno 13 czerwca, 13:00 UMKS