Maciej Marciniak Mistrzem Polski

0
38

13895459_1373006502728291_5242954726812655634_n

Grembach Łódź, wygrał Mistrzostwo Polski w Plażowej Piłce Nożnej. Maciej Marciniak, to podstawowy zawodnik Mistrzów Polski, który zdobył także, miano najlepszego bramkarza turnieju.

W pokonanym boju, został nasz drugi zawodnik reprezentujący nasz Powiat. Zawodnik KP Łódź Jakub Jesionowski, wraca do domu ze srebrnym medalem.

W Mistrzostwach Polski, uczestniczył także Konrad Kubiak, ale niestety jego drużyna Boca Gdańsk, tak daleko nie doszła.

Jak na finał przystało, mecz był bardzo wyrównany. Jego wynik dopiero pod sam koniec pierwszej tercji otworzył Adam Bogacz z Grembachu. Reprezentant Polski uderzył potężnie z woleja, piłka odbiła się jeszcze od słupka i kompletnie zaskoczyła bramkarza.

Druga bramka padła na trzy minuty przed końcem drugiej tercji. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Witold Ziober (syn Jacka), piłkę wolejem uderzył Tomasz Wydmuszek i już po chwili mógł się cieszyć z przepięknego trafienia.

Bogusław Saganowski (brat Marka) z KP Łódź robił co mógł, na trzy minuty przed końcem trzeciej tercji zdobył nawet bramkę kontaktową – kapitalną przewrotką prawie z połowy boiska – ale w konsekwencji musiał uznać wyższość swojego dawnego klubu, w którym występował w latach 2005-2014.

Na dziewięć sekund przed końcem wynik meczu na 3:1 strzałem do pustej bramki ustalił Tomasz Wydmuszek. Grembach Łódź w pięknym stylu obronił mistrzostwo Polski!

KP Łódź – BSC Grembach Łodź 1:3
Bramki: Bogusław Saganowski – Adam Bogacz, Tomasz Wydmuszek (dwie).