ŁZPN: Wstępne terminy inauguracji

0
20
views

(tapeciarnia.pl)231199_pilka_bramka_gol

 

 

 

 

 

 

W pierwszy weekend sierpnia, według wstępnych ustaleń Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, rozpoczną się ligowe rozgrywki w naszym województwie. Rzecz jasna najwcześniej na murawę wybiegną piłkarze w III i IV lidze. Później nowy sezon zainaugurują zespoły w klasie okręgowej, a na końcu drużyny z klasy A oraz klasy B.

Najbardziej prawdopodobne jest, że rozgrywki IV ligi łódzkiej w tym roku wystartują w weekend 6/7 sierpnia i potrwają do 27 listopada. Taki termin najbardziej optymalny byłby również dla startu III ligi. – Jeśli chodzi o III ligę to musimy skonsultować się z Mazowieckim, Warmińsko-Mazurskim i Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej. Zakładam jednak, że też pójdziemy tą drogą, aby jak najbardziej zminimalizować środowe terminy. Na tą chwilę w środku tygodnia wypadną tylko dwie kolejki – poinformował Adam Kaźmierczak, prezes ŁZPN.

Klasa okręgowa rundę jesienną wstępnie ma rozpocząć w weekend 20/21 sierpnia i zakończyć 20 listopada. W zależności od liczby drużyn zgłoszonych w klasach A i B ligowa jesień w niższych ligach miałaby wystartować 27/28 sierpnia.

źródło:lodzkifutbol.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ