Poddębice, podobnie jak w zeszłym roku, znalazły się na trasie koncertowej LATA Z RADIEM. Tym razem do wydarzenia dołączyła też TELEWIZJA POLSKA. Obie stacje zagoszczą w Mieście Gorących Źródeł w sobotę 3 sierpnia.
Od godzin porannych będzie można spotkać ekipę PYTANIA NA ŚNIADANIE oraz dziennikarzy studia plenerowego POLSKIEGO RADIA, którzy na swoich antenach i dodatkowo w TVP INFO będą na żywo relacjonować wydarzenia z Poddębic. Zaplanowano liczne niespodzianki i atrakcje dla całych rodzin.
Zwieńczeniem całodniowego pobytu w naszym mieście radia i telewizji będzie koncert, transmitowany w TVP 2. O godz. 20 na scenie, zlokalizowanej obok Term pojawią się gwiazdy estrady. Swój udział zapowiedziały m.in. zespoły ENEJ, FEEL, KOMBII, AFROMENTAL, MAŁGORZATA OSTROWSKA, ANTEK SMYKIEWICZ, PIOTR CUGOWSKI, SŁAWOMIR UNIATOWSKI, STEFANO TERRAZZINO KRYSTIAN OCHMAN, KASA.
Więcej szczegółów wkrótce, ale już dziś zapraszamy na imprezę. Rezerwujcie termin i przyjeżdżajcie do Poddębic!
Zapraszamy na sobotnie wydarzenia w Poddębicach! To będzie niezapomniany dzień…
W Mieście Gorących Źródeł zagości letnia trasa “Lata z Radiem i Telewizją Polską” oraz odbędzie się uroczyste otwarcie fontanny Prima Ballerina.
Zaplanujcie ten dzień. Oto program wydarzeń z wieloma atrakcjami i niespodziankami:
1) godz.7-11 centrum miasta (pl.Kościuszki) – studio plenerowe PYTANIA NA ŚNIADANIE, gdzie będzie można zobaczyć jak powstaje telewizja śniadaniowa, poznać prowadzących i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Dobra zabawa gwarantowana!
2) godz.12-17 ul.Mickiewicza 13 (obok Term) – zapraszamy całe rodziny na PIKNIK LATA Z RADIEM. W specjalnie przygotowanej strefie na wszystkich przybyłych czeka wiele atrakcji, niespodzianek i konkursów. Przekonajcie się sami – zachęcamy!
3) godz.16:30 centrum miasta (pl.Kościuszki) – uroczyste OTWARCIE FONTANNY PRIMA BALLERINA autorstwa Małgorzaty Chodakowskiej, artystki związanej z Poddębicami. Nie może Was zabraknąć!
4) od godz.20 obok Term na placu koncertowym wystąpią GWIAZDY ESTRADY m.in.: Kombii, Enej, Feel, Afromental, Kasia Wilk, Mezo, Małgorzata Ostrowska, Piotr Cugowski, Kasa.
Jeśli nie możecie być tego dnia w Poddębicach, to koniecznie oglądajcie relacje telewizyjne na żywo na antenach TVP2 i TVP Info oraz słuchajcie Programu 1 Polskiego Radia.
źródło: Gmina Poddębice
Osiem tygodni, osiem miast, osiem rodzinnych pikników i koncertów – rusza wakacyjna trasa „Lato z Radiem i Telewizją Polską”. Na scenie pojawi się ponad 60 najpopularniejszych polskich artystów, którzy zagrają największe przeboje. Ponadto zaplanowano spotkania z gwiazdami i Pikniki Rodzinne pełne atrakcji. Właśnie tak w tym roku będzie wyglądała pierwsza od lat wspólna wakacyjna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
ZOBACZ: „Lato z Radiem i Telewizją Polską” w TVP VOD
Inaugurujący trasę koncert odbył się w sobotę 13 lipca w Zakopanem. Kolejne miasta na trasie to: Racibórz (20.07), Elbląg (27.07), Poddębice (3.08), Stadion Śląski w Parku Śląskim (10.08), Białystok (17.08), Tarnów (24.08) i Grudziądz (31.08). W miastach tych na każdą sobotę zaplanowano: wakacyjne studio „Pytania na śniadanie”, audycję „Lato z Radiem”, bieżące relacje w radiowej Jedynce i TVP Info. O godz. 20.00 koncerty będą transmitowane w TVP2.
Kombii, LemOn, Sarsa, Lady Pank, Zakopower, Big Cyc, Stachursky, Wilki, Afromental, Ania Dąbrowska, Piersi, Papa D., Ania Wyszkoni, Józefina i Skubas, Urszula, Małgorzata Ostrowska – to tylko kilka wybranych nazwisk z długiej listy artystów, którzy wystąpią w ramach trasy „Lata z Radiem i Telewizją Polską”. Gospodarzami koncertów będą dziennikarze radiowej Jedynki i TVP2.
To jednak dopiero początek atrakcji!
„Lato z Radiem i Telewizją Polską”. Jakie atrakcje czekają na widzów?
W każdym z miast znajdujących się na trasie „Lata z Radiem i Telewizją Polską” już od godz. 7:30 będzie można spotkać ekipę „Pytania na śniadanie” i zobaczyć, jak powstaje poranny program TVP2. Będzie to także wyjątkowa okazja, aby poznać prowadzących, reporterów i kucharzy znanych z „PNŚ”, wspólnie pogotować oraz porozmawiać na tematy nurtujące widzów i lokalną społeczność.
Dziennikarzy radiowej Jedynki będzie można spotkać w studiu plenerowym Polskiego Radia. O godz. 9.00 zabrzmi „Polka Dziadek„, która tradycyjnie rozpoczyna audycję „Lato z Radiem”. Po jej zakończeniu, punktualnie o godz. 12:00, w każdym z miast rozpoczną się Pikniki Rodzinne radiowej Jedynki – pełne atrakcji dla całych rodzin.
Tradycją „Lata z Radiem” jest również maskotka – w tym roku jest to wydra, zwierzę nieodłącznie kojarzące się z wodą, które jest motywem przewodnim tegorocznej audycji.
„Lato z Radiem”. Kiedy i gdzie oglądać?
Relacje z trasy „Lata z Radiem i Telewizją Polską” będzie można śledzić w TVP Info i radiowej Jedynce.
W każdą sobotę od godz. 11:00 do 17:00 planowane są wejścia na żywo z miast-gospodarzy. Reporterzy TVP Info spotkają się z mieszkańcami, zapytają, czym żyją lokalne społeczności, poruszą tematy ekologii, turystyki, bezpieczeństwa w czasie wakacji i porozmawiają z muzycznymi gwiazdami. Natomiast w piątki o godz. 18:30 twórcy programu „Polska bliżej” na antenie TVP Info będą się przyglądać sprawom ważnym i trudnym z perspektywy mieszkańców danego regionu.
Uroczysta inauguracja „Lata z Radiem i Telewizją Polską” odbyła się w sobotę 13 lipca. Gospodarzem pierwszego koncertu i licznych imprez towarzyszących była stolica Tatr i Podhala – Zakopane.
źródło: Lato z radiem 2024. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty? (tvp.pl)