Kierowco ale także pieszy „Zwolnij – Jak kocha to poczeka”

14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu, już od kilku lat, prowadzą działania mające na celu zwrócenie uwagi na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem adresatem akcji są nie tylko kierujący ale i piesi, którzy również często przechodząc w miejscach niedozwolonych tłumaczą się pośpiechem. Policjanci wręczając zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka” wskazywali wyczulają użytkowników dróg na to, że lepiej się spóźnić niż nie dotrzeć do celu wcale.

Walentynki to idealny dzień, aby uświadamiać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha ale również odpowiedzialność.

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierujących zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w 2020 roku wskazuje, ze przyczyną 27%  wypadków drogowych była nadmierna prędkość. W dalszym ciągu niepokojąca jest również liczba ofiar, które ucierpiały w wypadkach z powodu niedostosowania prędkości do warunków  panujących na drodze. W 2020 roku w wypadkach z winy kierujących  w wyniku niedostosowania prędkości śmierć poniosło 6 osób, a rannych zostało 90.

W 2020 roku na drogach województwa łódzkiego zginęło 14 pieszych.

Pamiętajmy, że to także my kreujemy rzeczywistość i mamy wpływ na bezpieczeństwo. Dbajmy zarówno o siebie jak i o innych użytkowników dróg. Przypominajmy innym i sami używajmy elementów poprawiających naszą widoczność na drodze. Warunki atmosferyczne bardzo często przyczyniają się do zdarzeń drogowych z udziałem osób niechronionych. Nawet kierowcy są, w pewnych sytuacjach takimi uczestnikiem ruchu drogowego, bo muszą często przebyć pieszo drogę do lub z pojazdu, niejednokrotnie przejść na drugą stronę jezdni np. na parking. Nasze odpowiedzialne zachowanie i prawidłowe decyzje mają niebagatelny wpływ na to czy bezpiecznie dotrzemy do zamierzonego celu. Każdy dobrze wie, że jest obowiązek noszenia w sposób widoczny elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. W trosce o bezpieczeństwo apelujemy, aby ten prawidłowy nawyk, ratujący nas został rozszerzony i wcielony w życie także na drogi, którymi się poruszamy na co dzień. Pamiętajmy o tym, że każdy założony element odblaskowy ratuje życie.

http://www.lodzka.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/216/216-108128.mp4

KWP w Łodzi

 

Zimowe bezpieczeństwo…finał konkursu plastycznego w Zadzimiu

Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach wspólnie z Urzędem Gminy w Zadzimiu zorganizowała konkurs plastyczny adresowany do uczniów IV i V klasy Szkoły Podstawowej w Zadzimiu i w Zygrach. Najpierw dzieci wysłuchały policyjnej prelekcji na temat zimowego bezpieczeństwa, następnie otrzymały nagrody za najciekawsze prace.

13 lutego 2020 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Zadzimiu rozstrzygnięto konkurs oraz wręczono nagrody uczniom, którzy wykonali najciekawsze prace plastyczne, zgodnez wymogami regulaminu.
Celem konkursu było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie zimowym oraz promowanie uzdolnionych uczniów. Zadaniem uczestnika było przygotowanie samodzielnej pracy plastycznej w dowolnej formie plakatu na temat zasad zimowego bezpieczeństwa. Przy wyborze prac finałowych Komisja wzięła pod uwagę pomysłowość, samodzielność oraz technikę wykonania plakatów.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczył  wójt gminy Zadzim – Krzysztof Woźniak wspólnie z oficerem prasowym poddębickiej jednostki.

Wyłonieni zwycięzcy to:

I miejsce – Maciej Mamos

II miejsce – Jakub Grabarski

III miejsce – Zuzia Wojtucka

Autorzy wyróżnionych prac:

– Adam Lisowski

– Nikola Grabińska

– Adrian Chmielecki

Wszystkim uczestnikom, dyrekcji szkoły oraz kadrze pedagogicznej dziękujemy za udział oraz zaangażowanie w powyższe przedsięwzięcie.

Dzięki współpracy KPP w Poddębicach z UG w Zadzimiu zrealizowano kolejne już  działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z terenu gminy. W lutym  2019 roku przeprowadzono akcje pn.” Świeć przykładem…w szkole i na drodze”, gdzie wszyscy uczniowie szkół otrzymali elementy odblaskowe.

 

  • Policjantki omawiają zasady bezpieczeństwa
  • policjantka omawia zasady bezpieczeństwa
  • omawianie prac plastycznych
  • wręczanie nagród
  • zwycięzcy finału
  • prace plastyczne

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS