Już możesz zapisać się do akcji Masz Głos !

0
12
views

Ruszył nabór do akcji Masz Głos 2021 – programu Fundacji Batorego dla organizacji społecznych, grup nieformalnych i aktywistów z całej Polski, którzy działają dla swoich lokalnych środowisk. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniem na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami – każda z tych inicjatyw jest ważna w akcji Masz Głos.

Akcja Masz Głos pomaga im nawiązać współpracę z lokalną władzą i zaangażować do działania mieszkańców. Na bieżąco wspiera poradami ekspertów, organizuje wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami z różnych gmin. Najlepiej zrealizowane projekty dostają prestiżową nagrodę „Super Samorząd”.

 

Jak się zapisać do akcji Masz Głos?

Wystarczy wejść na stronę www.maszglos.pl i do 8 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w programie trwa do końca 2021 r. i jest całkowicie bezpłatny. Jeśli chcesz wziąć udział w akcji po raz pierwszy – zapisz się! Jeśli brałaś/-eś już udział w akcji – zaloguj się na swoje konto, które już jest w systemie i dołącz do grupy regionalnej na edycję 2021 (po zalogowaniu kliknij tutaj lub przycisk „wybierz grupę” w menu po prawej stronie). Jeśli przy logowaniu nie pamiętasz hasła, skorzystaj z opcji “Nie pamiętasz hasła?”, zamiast zakładać zupełnie nowe konto.

Dla kogo jest akcja Masz Głos? Zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą aktywnie działać w swojej społeczności i zmieniać najbliższe otoczenie.

 

Akcja Masz Głos już od ponad piętnastu lat przyciąga osoby, które marzą o tym, aby w ich okolicy – tej bliskiej i dalszej – żyło się lepiej. Każda edycja akcji trwa około 10 miesięcy. W tym czasie uczestnicy realizują działania przy wsparciu ekspertów i koordynatorów z Fundacji im. Stefana Batorego oraz organizacji partnerskich. Mogą brać udział w bezpłatnych szkoleniach oraz zasięgać porad w zakresie sposobów rozwiązywania lokalnych problemów, metod aktywizacji społeczności lokalnej oraz narzędzi współpracy i dialogu pomiędzy mieszkańcami i mieszkankami a samorządem. Uczestnikami akcji są zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy i seniorki, a działania prowadzone są zarówno na terenie dużych, jak i małych miejscowości. Od 2002 roku akcja objęła swoim zasięgiem 680 gmin, czyli 27% gmin w całej Polsce. W minionej edycji (2017/2018) wzięły udział łącznie 343 grupy z całej Polski, pochodzące z 237 miejscowości – w tym 124 z obszarów wiejskich.

Nagroda „Super Samorząd” przyznawana jest od 2011 roku. Przez osiem lat zostało wyłonionych 43 laureatów. Zostali nagrodzeni za swoją determinację, niezwykłą energię do działania, a także podejmowanie kwestii ważnych dla lokalnej społeczności. Jest to wyróżnienie zarówno dla uczestników i uczestniczek akcji, jak i działających wspólnie z nimi władz samorządowych.

Organizatorzy

W 2021 akcja Masz Głos jest realizowana we współpracy z: Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju INSPIRACJE.

Wszelkie dodatkowe informacje, regulamin, inspiracje do działania, materiały dla uczestników, a także kontakt do organizatora i koordynatorów regionalnych znajdą Państwo na stronie www.maszglos.pl 

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ