JEŚLI WAKACJE, TO TYLKO BEZPIECZNE

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach prowadzą działania informacyjne oraz edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej, która za dwa tygodnie rozpoczyna wakacje. Mundurowi przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas trwającego letniego wypoczynku. Spotkania będą kontynuowane podczas wakacji dla uczestników kolonii i akcji letnich.

Koniec roku szkolnego i letnie wakacje to czas, kiedy policjanci z Poddębic uczestniczą w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu. Są one doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.
Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego policjanci odwiedzają szkoły podstawowe oraz przedszkola, gdzie podczas spotkań przypominają podstawowe zasady bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, poruszania się po drodze, podróżowania komunikacją zbiorową, nawiązywania kontaktu z osobami nieznajomymi oraz reagowania wobec agresji i przemocy rówieśniczej. Podczas wydarzeń najmłodsi mogą zobaczyć także wnętrze radiowozu, włączyć samodzielnie sygnały czy też przymierzyć stroje oraz wyposażenie, którym na co dzień posługują się policjanci.
Działania prewencyjne prowadzone przez poddębickich policjantów wpisują się w ramy ogólnopolskich akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Działania te będą kontynuowane przez cały okres wakacji letnich.

starszy sierżant Alicja Bartczak

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach (policja.gov.pl)

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS