IX edycja Turnieju piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach

0
224
views

5 kwietnia 2019 roku na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Poddębicach odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. 10 drużyn z placówek szkolnych z terenu powiatu walczyło o miejsce na podium. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

To już IX edycja tego sportowego wydarzenia, które jest organizowane corocznie na terenie Poddębic. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach we współpracy ze Dyrekcją SP w Poddębicach. Do udziału w Turnieju zaproszono przedstawicieli lokalnych samorządów, instytucji pozarządowych oraz Dyrektorów szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego. Zawodnicy z 7 klas podstawowych z Dalikowa, Domaniewa, Zadzimia, Poddębic, Zygier, Wilamowa, Uniejowa, Wielenina, Pęczniewa oraz Wartkowic walczyli o zaszczytne miejsca turniejowe. Wraz z drużynami w Turnieju udział wzięły 20-osobowe grupy kibiców, które poprzez aktywne kibicowanie pomagały swoim drużynom.
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia podkom. Rober Blaźniak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
Obsługę logistyczną zapewnili uczniowie z klas o profilu policyjnym z ZSRCKU w Wojsławicach. Zawody zakończył występ Orkiestry Dętej z Poddębic pod batutą kapelmistrza Krzysztofa Kozińskiego.
Wręczenia Pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla zwycięskich drużyn dokonali: Starosta Powiatu Poddębickiego – Małgorzata Komajda, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – mł. insp. Jarosław Zieliński oraz przedstawiciel PZPN.

Zaszczytne I miejsce zdobyli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie, II – miejsce zajęli zawodnicy z SP w Poddębicach, a III miejsce – zawodnicy z SP w Zadzimiu. W kategorii „Najlepsza Grupa Kibica” zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie, która otrzymała zaszczytny Puchar.

W kolejności uhonorowano nagrodami rzeczowymi i dyplomami: Najlepszego Strzelca z SP w Domaniewie oraz Najlepszego Bramkarza z SP w Poddębicach, a także wszystkie drużyny, które brały udział w Turnieju.

Fundatorzy poszczególnych nagród to: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Przewodniczący Rady Powiatu w Poddębicach,  Starostwo Powiatowe w Poddębicach, Burmistrz Poddębic, Polski Związek Piłki Nożnej, Łódzka Grupa Wojewódzka IPA oraz Prezes LKS Termy Ner Poddębice.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”  oraz „Narkotyki i dopalacze zabijają” Turniej był wspaniałą okazją do promowania zdrowego stylu życia, przestrzegania zasad fair play wśród zawodników podczas rozgrywek jak i prawidłowych postaw grup kibica na zawodach.

 

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ