INFORMACJE Z POWIATU

0
40
views

Nagroda Sejmiku Województwa Łódzkiego dla „Kalin”

W piątek 15 listopada br. w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi odbyła się uroczysta gala połączona  z wręczeniem nagród Sejmiku Województwa Łódzkiego. Iwona KoperskaPrzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego  i  Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego  wręczyli  49 nagród za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagrodę ustanowiono dla uhonorowania twórców, artystów, wydarzeń, projektów kulturalnych, które w  sposób szczególny wnoszą wkład w  rozwój kultury województwa łódzkiego, promując region w Polsce i poza granicami kraju, a  także przyczyniają się do dynamizowania życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionalnej.

Na wniosek Wójta Gminy Krzysztofa Woźniaka wśród laureatów znalazł się Zespół Śpiewaczy „Kaliny” z Ralewic i Rzeczycy. Gospodarz naszej gminy wystąpił o  nagrodę  dla najdłużej działającego  zespołu śpiewaczego  w gminie, który przez  ostatnie 20 lat aktywnie uczestniczy w  życiu kulturalnym wsi i całej gminy, wspiera działalność samorządu w dziedzinie kultury, kultywuje tradycje i obyczaje, promuje gminę i  swoim śpiewem trafia do wszystkich, którzy kochają folklor.

Serdecznie gratulujemy Zespołowi „Kaliny”  i życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy na rzecz naszego lokalnego środowiska.

 

DSC_0496.jpgDSC_0497.jpgDSC_0503.jpgDSC_0522.jpg

źródło: Gmina Zadzim

 

Rodzinny piknik integracyjny w Brudnowie

źródło: Gmina Dalików

 

Otwarty Halowy Turniej Piłki Siatkowej im. Zbigniewa Dominiaka

kiedy: 23.11.2019

gdzie: Uniejów (szkoła-hala sportowa)
organizator: Urząd Miasta w Uniejowie, PGK Termy Uniejów, SP Uniejów, MGOK Uniejów

 

źródło: Gmina Uniejów

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ