INFORMACJE POLICYJNE

0
235
views

Dzień Kobiet tuż tuż – zapraszamy na spotkanie z łódzkimi policjantkami pod hasłem „Wcale nie słaba płeć”

8 marca 2019 roku czyli w Dzień Kobiet w centrum handlowym Sukcesja przy ul. Al. Politechniki 1 w Łodzi w godzinach 14:00-19:00 łódzkie policjantki zaprezentują jak wygląda ich codzienna służba. Tego dnia będzie można poznać tajniki różnych pionów reprezentowane przez funkcjonariuszki. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Każdy kto tego dnia odwiedzi Sukcesję będzie miał okazję podejrzeć jak funkcjonuje policyjne laboratorium kryminalistyczne. Zobaczyć, nie tylko na szklanym ekranie,  pracę rzeczników prasowych ale również skorzystać z porad  ratowniczek medycznych.  Swoje sugestie chociażby co do samoobrony przekaże również  instruktorka taktyk i technik interwencji, która na co dzień szkoli policjantów. Będzie można porozmawiać z reprezentantkami oddziału prewencji oraz profilaktyki społecznej i przewodniczką psa służbowego.  Dodatkowo nie zabraknie policyjnego sprzętu. Przed nami wiele konkursów i atrakcji przygotowanych nie tylko przez Komendę Wojewódzką Policji ale także przez firmy oferujące produkty dla kobiet. Każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje dotyczące doboru do służby w policji. Przedsięwzięcie niewątpliwie uatrakcyjni pokaz sztuk walki, a także taktyki, które przygotowała klasa policyjna Liceum Mundurowego przy ul. Klaretyńskiej 1 w  Łodzi.

Serdecznie zapraszamy !

Aktualnie w Łódzkim Garnizonie Policji służy 5963 policjantów wśród  których jest 1131 kobiet. Przy doborze do służby nie mają żadnej taryfy ulgowej włącznie z wynikami z testu sprawności fizycznej.

Policjantki pełnią służbę na każdym szczeblu i w każdym pionie. Decydują o tym ich indywidualne predyspozycje tak jak w przypadku mężczyzn.

58 z nich zajmuje stanowiska kierownicze / 6 jest komendantami bądź zastępcami komendantów.

Źródło: KWP w Łodzi

Pierwsza pomoc dla najmłodszych

Policjanci z Poddębic wspólnie z uczniami ZSRCKU w Wojsławicach przeprowadzili prelekcję dla maluchów z przedszkola w Zadzimiu. Dzieci chętnie uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych, wykorzystując wiedzę oraz umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

5 marca 2019 roku mundurowi odwiedzili przedszkolaków z Zadzimia. Maluchy początkowo zaskoczone wizytą policjantów, w trakcie spotkania poczuły się na tyle swobodnie, aby wspólnie z funkcjonariuszami aktywnie uczestniczyć w warsztatach z pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jak zareagować gdy ktoś zasłabnie, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc. Ponadto,  mundurowi przypomnieli numery alarmowe, które wspólnie z maluchami utrwalano podczas zajęć. Dzieci poznały także zasady bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego. Praktykantom z ZSRCKU w Wojsławicach uczęszczającym do klasy o profilu policyjnym tematy związane z bezpieczeństwem są dobrze znane. O zadowoleniu najmłodszych świadczyły liczne pytania oraz aktywny udział w prelekcji.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ