65
views

DSC08258

LKS Termy Ner Poddębice – Energia Kozienice 2:3 (2:1)

Bramki: Joachim Pabjańczyk 22, Olaf Okoński 39 – Bartosz Zawadzki 24, Damian Stanisławski 60-karny, 63-karny

Termy Ner: Krzyżostaniak – Owczarek, Gniadzik (66′ Różycki), Woźniak, Filipiak – Kobiera, Skupiński (58′ Jarczewski, Konieczny (73′ Sesay), Okoński, Kania – Pabjańczyk.

Bardzo bliski wywalczenia punktów byli piłkarze Term Neru Poddębice. Podopieczni trenera Jacka Włodarczewskiego przegrali na własnym boisku z Energią Kozienice 2:3 (2:1) w spotkaniu 26. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Poddębiczanie prowadzili po pierwszej połowie, ale w drugiej stracili dwa gole z rzutów karnych, które pewnie wykorzystał Damian Stanisławski.

Lepsze wrażenie w pierwszej połowie zostawili po sobie poddębiczanie. Termy Ner grały bardzo ambitnie i często starały się atakować. Przyniosło to efekty w 22. minucie po tym jak na listę strzelców wpisał się Joachim Pabjańczyk. Niestety radość gospodarzy nie trwała jednak długo ponieważ niecałe sto dwadzieścia sekund później wyrównującego gola strzelił Bartosz Zawadzki. Na tym jednak się nie skończyło. W 39. minucie golkipera gości zdołał pokonać Olaf Okoński i na przerwę miejscowi schodzili w bardzo dobrych humorach.

Druga połowa rozpoczęła od spokojnej gry Term Neru, ale z każdą minutą coraz groźniejsze sytuacje stwarzali piłkarze Energii. Wydawało się, że bramki dla przyjezdnych są tylko kwestią czasu i tak też było. W 60. minucie z jedenastu metrów Jakuba Krzyżostaniaka pokonał Damian Stanisławski. Ten sam piłkarz okazał się katem poddębiczan ponieważ trzy minuty później ponownie wykorzystał pewnie rzut karny i dał zawodnikom z Kozienic prowadzenie, którego goście nie oddali już do końcowego gwizdka.

Skład MGLKS-u:

Jakub Zdych, Piotr Matusiak (67’ Adrian Czyżo), Szymon Kwiatosiński, Marcin Dopierała, Michał Lewandowski (65’ Radosław Surowiec), Kamil  Zych, Adrian Kasztelan, Radosław Jurkowski, Tomasz Jatczak (46’ Adrian Kaczmarek), Krystian Wojtczak, Janusz Jonczyk.

Rezerwowi:

Rafał Zdych.

Można powiedzieć, że KKS nie był równorzędnym  rywalem dla naszej drużyny.  Cała pierwsza połowa po mimo tego, że zakończyła się wynikiem 4:0 dla Term nie była udanym widowiskiem. Nasza drużyna starała się grać, ale notowaliśmy wiele niecelnych podań, na szczęście KKS bardzo chciał żebyśmy wygrali to spotkanie i od razu oddawał nam piłkę. Dowodem na pomoc ze strony gości są dwie pierwsze bramki naszej drużyny. Już w 3 minucie bramkarz KKS-u popełnia błąd. Piłka po próbie przyjęcia piłki odskoczyła daleko od nogi golkipera od razu wykorzystał to Krystian Wojtczak, który dopadł do futbolówki i próbował minąć bramkarza… faul i 11. Pewnym egzekutorem Adrian Kasztelan. Mamy 1:0. W 15 minucie ponownie błąd defensywy Koluszek wykorzystuje Wojtczak, który przejął piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem. W 30 minucie mamy 3:0 a kolejna ligową bramkę zdobył Jonczyk. W 43 minucie Zych całkowicie zamyka spotkanie i ustala wynik pierwszej połowy na 4:0.

W przerwie na boisku pojawia się Adrian Kaczmarek, który zmienia Tomasza Jatczaka.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Mieliśmy przewagę, goście momentami stali już tylko na 30 metrze, a my byliśmy mniej skuteczni niż w pierwszej połowie. Dobra sytuację zaprzepaścił Zych a Kasztelan nie wykorzystał karnego. W jednej z nielicznych akcji goście zdobyli honorową bramkę po rajdzie środkiem pola. Wynik w 80 minucie po najładniejszej akcji meczu ustalił Wojtczak, który po dobrym rajdzie bokiem Kaczmarka otrzymał podanie wzdłuż pola karnego po którym Krystian musiał dostawić tylko nogę.

Wygraliśmy w meczu, w którym wygrać po prostu musieliśmy. Termalni nie napotkali silnego oporu rywala. Po mimo, że wynik jest wysoki to spokojnie mógł być wyższy, a trener Sałaciński narzekał na jakość gry w pierwszej połowie, ale…zwycięzców się nie sądzi. Kolejne 3 punkty lądują na naszym koncie. Kolejny mecz już w środę, nasza drużyna uda się do Pabianic na mecz z Włokniarzem.

źródło: MGLKS Termy Uniejów