Obserwuj nas na Facebook

Wójt Gminy Pęczniew, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego dh Marcin Janiak uczestniczył w dwóch uroczystościach związanych z obchodami Dnia Strażaka. W sobotę 2 maja druhowie z OSP Drużbin od Mszy Świętej odprawionej w miejscowym kościele przez proboszcza parafii Drużbin rozpoczęli swoje świętowanie. Następnie na placu przed strażnicą odbyło się wyjątkowe wydarzenie – ślubowanie członków MDP miejscowej jednostki. Natomiast 3 maja w Jadwichnie świętowały jednostki OSP Brodnia, OSP Brzeg, OSP Glinno, OSP Jadwichna i OSP Lubola. Również tutaj została odprawiona Msza Święta w miejscowym kościele parafialnym w Brodni. Gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia byli Wójt Gminy Pęczniew, a równocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego dh Marcin Janiak oraz Prezes OSP Jadwichna dh Henryk Bukowski. Funkcję  dowódcy uroczystości sprawował Komendant Gminny OSP dh Zbigniew Piąstka. Na placu przed strażnicą OSP Jadwichna wręczono medale i odznaczenia.

 

DOFINANSOWANIE DO PRZEBUDOWY DROGI W MIEJSCOWOŚCI BORKI DRUŻBIŃSKIE

Gmina Pęczniew pozyskała środki z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach wyłączenia z produkcji gruntów rolnych  na zadania określone w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Dotacja w kwocie 196.000,00 zł zostanie przeznaczona na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi w miejscowości Borki Drużbińskie”. Projekt zakłada wykonanie na odcinku 1.286 metrów podbudowy z kruszywa, poboczy, nawierzchni bitumicznej, remont przepustów oraz nowe oznakowanie.

 

WODOWANIE NOWEJ ŁODZI PATROLOWEJ

Wraz z początkiem weekendu majowego policyjni wodniacy z KPP Poddębice rozpoczną służbę na Zbiorniku Jeziorsko. Po wcześniejszych przygotowaniach i sprawdzeniu sprzętu nowoczesna łódź patrolowa, wyposażoną między innymi w silnik o mocy 200 koni mechanicznych została zwodowane, a funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Przed nami długi weekend majowy, a wraz z nim wzmożony ruch na naszym akwenie. Jak co roku o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą w sezonie letnim zadbają policyjni wodniacy. Specjalistycznie przeszkoleni funkcjonariusze będą patrolować zbiornik oraz reagować na wszelkie zagrożenia, a w razie potrzeby – udzielać pomocy. Służbowa łódź motorowa będąca na wyposażeniu poddębickiej komendy dzięki porozumieniu z naszym samorządem będzie bezpłatnie cumować w naszym porcie. W przygotowaniach do sezonu wodnego wzięli udział między innymi: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. prewencji mł. insp. Mariusz Siejka, Naczelnik Wydziału prewencji KWP w Łodzi mł. insp. Artur Kawucha. Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach mł. insp. Jakub Puzder, Komendant Powiatowy Policji w Sieradzu insp. Piotr Bielewski oraz wójt gminy Pęczniew Marcin Janiak.

 

źródło: Gmina Pęczniew

 

Udostępnij

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PIŁKARSKI WEEKEND – OK LIGA TYPERA

IV LIGA – XXXIV KOLEJKA 13 czerwca (SOBOTA) godz. 14:00 ZGIERZ Boruta Zgierz (7) – Termy Poddębice (17) obsada sędziowska: Kluska Jan, Siejka Kacper, Pacała Dawid.  Pożegnalny niestety mecz w