Obserwuj nas na Facebook

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” – POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ WANDALI

W czwartek 7 kwietnia , od wczesnych godzin porannych, policjanci z drogówki będą prowadzić działania pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone kontrole mają na celu wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości, a w szczególności poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

7 kwietnia 2022 roku od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego łódzkiego garnizonu będą prowadzili działania „Prędkość”. Nadmierna szybkość i nader często niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze w przeważającej ilości nadal należą do głównych przyczyn  zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są tak poważne,że prowadzą do śmierci uczestnika zdarzenia. Tylko w tym roku na terenie naszego województwa doszło do 1061 zdarzeń drogowych i właśnie z tej przyczyny jaką jest niedostosowanie prędkości doszło do 78 wypadków, w których zginęło 9 osób,a 94 zostały ranne. Jutrzejsze działania mają przede wszystkim charakter prewencyjny po to, aby kierujący zdjęli nogę z gazu i zmniejszyli prędkość swoich pojazdów. Nie mniej jednak ci kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi swoich czynów.

Przypominamy!
➢    przekroczenie prędkości do 10 km/h – 50 zł mandatu i 0 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 11 – 15 km/h – 100 zł mandatu i 2 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 16 – 20 km/h – 200 zł mandatu i 2 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 21 – 25 km/h – 300 zł mandatu i 4 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 26 – 30 km/h – 400 zł mandatu i 4 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 31 – 40 km/h – 800 zł mandatu i 6 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 41 – 50 km/h –1000 zł mandatu i 8 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 51 – 60 km/h – 1500 zł mandatu i 10 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 61 – 70 km/h – 2000 zł mandatu i 10 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości od 71 km/h – 2500 zł mandatu i 10 pkt karnych

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, a także zwalnianie w miejscach, gdzie nie tylko przepisy ale przede wszystkim zdrowy rozsądek wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Przypominamy że kierujący powinien być szczególnie czujny w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

 

Poddębicki policjant z wydziału kryminalnego w czasie wolnym od służby ujął jednego z mężczyzn demolujących piwnice w blokach na terenie Uniejowa. Drugi sprawca został zatrzymany podczas interwencji funkcjonariuszy z uniejowskiego komisariatu. Nietrzeźwym kompanom grozi kara do 5 lat więzienia.

4 kwietnia 2022 roku około godziny 2:20 w nocy dyżurny poddębickej komendy policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawcy dewastacji pomieszczeń w blokach na terenie Uniejowa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zdarzenia zastali zgłaszającego. Był to policjant z wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby ujął sprawcę zniszczenia mienia. Funkcjonariusz powiedział, że usłyszał odgłos tłuczonego szkła w piwnicy bloku mieszkalnego, więc postanowił to sprawdzić. Gdy zszedł do piwnicy, zobaczył dwie osoby, które na jego widok zaczęły uciekać. Policjant ujął i obezwładnił jednego z mężczyzn. Był to 53-latek. Jego kompan, 41-latek, został zatrzymany podczas próby ucieczki z miejsca zdarzenia przez interweniujący uniejowski patrol. Okazało się, że dwaj kompani „od demolki” za pomocą metalowego łomu uszkodzili 20 lamp oświetleniowych w dwóch blokach mieszkalnych. Jeden ze sprawców miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, drugi ponad promil. Mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w poddębickiej komendzie. Obaj przyznali się do zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

  • policjant z zatrzymanym w PDOZ
  • zniszczone lampy, potłuczone klosze w piwnicy

 

„DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” W PODDĘBICKIEJ KOMENDZIE

Służyć i chronić – obowiązek i przywilej, pod tym hasłem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach zwiedzali mury Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Celem połączenia Dnia Przedsiębiorczości z Dniem Otwartym policyjnej jednostki jest zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji. Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze opowiadali o codziennej służbie, możliwościach rozwoju zawodowego, a także satysfakcji, jaką daje możliwość niesienia pomocy innym.

6 kwietnia 2022 roku w trakcie Dnia Otwartego odwiedzający zwiedzali budynek policyjnej jednostki, m.in.: niebieski pokój przesłuchań, siłownię, strzelnicę, pokój technika kryminalistyki oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 30 młodych ludzi mogło zapoznać się z pracą policjantów „od kuchni”. Dodatkowo korzystając z okazji w Dniu Przedsiębiorczości dwie uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim wybrały właśnie poddębicką jednostkę, aby spędzić cały dzień wśród mundurowych i zobaczyć jak wygląda codzienna służba. Wszyscy uczestnicy spotkania zapoznali się z procedurą naboru oraz warunkami, jakie musi spełnić kandydat do służby. Policjanci wskazali dokumenty,  omówili etapy postępowania kwalifikacyjnego. Słuchaczom  rozdano informatory dla kandydatów do służby w policji oraz przedstawiono prezentację multimedialną  „Poznaj zawód policjanta, poznaj swoje prawa i obowiązki”. Wizyta uczniów ze szkoły średniej była też świetną okazją do tego, aby mundurowi podzielili się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami zawodowymi.

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

  • policjantka omawia prezentacje słuchaczom na sali w komendzie
  • uczniowie podczas spotkania z policjantami
  • uczniowie zwiedzają komendę w Poddębicach, tutaj na siłowni
  • uczennica uczy się robić odciski palców
  • uczniowie w "niebieskim pokoju"
  • policjantka rozdaje ulotki informacyjne

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego