DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” – POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ WANDALI

0
78
views

W czwartek 7 kwietnia , od wczesnych godzin porannych, policjanci z drogówki będą prowadzić działania pod nazwą „Prędkość”. Wzmożone kontrole mają na celu wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości, a w szczególności poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

7 kwietnia 2022 roku od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego łódzkiego garnizonu będą prowadzili działania „Prędkość”. Nadmierna szybkość i nader często niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze w przeważającej ilości nadal należą do głównych przyczyn  zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są tak poważne,że prowadzą do śmierci uczestnika zdarzenia. Tylko w tym roku na terenie naszego województwa doszło do 1061 zdarzeń drogowych i właśnie z tej przyczyny jaką jest niedostosowanie prędkości doszło do 78 wypadków, w których zginęło 9 osób,a 94 zostały ranne. Jutrzejsze działania mają przede wszystkim charakter prewencyjny po to, aby kierujący zdjęli nogę z gazu i zmniejszyli prędkość swoich pojazdów. Nie mniej jednak ci kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi swoich czynów.

Przypominamy!
➢    przekroczenie prędkości do 10 km/h – 50 zł mandatu i 0 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 11 – 15 km/h – 100 zł mandatu i 2 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 16 – 20 km/h – 200 zł mandatu i 2 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 21 – 25 km/h – 300 zł mandatu i 4 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 26 – 30 km/h – 400 zł mandatu i 4 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 31 – 40 km/h – 800 zł mandatu i 6 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 41 – 50 km/h –1000 zł mandatu i 8 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 51 – 60 km/h – 1500 zł mandatu i 10 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 61 – 70 km/h – 2000 zł mandatu i 10 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości od 71 km/h – 2500 zł mandatu i 10 pkt karnych

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, a także zwalnianie w miejscach, gdzie nie tylko przepisy ale przede wszystkim zdrowy rozsądek wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Przypominamy że kierujący powinien być szczególnie czujny w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

 

Poddębicki policjant z wydziału kryminalnego w czasie wolnym od służby ujął jednego z mężczyzn demolujących piwnice w blokach na terenie Uniejowa. Drugi sprawca został zatrzymany podczas interwencji funkcjonariuszy z uniejowskiego komisariatu. Nietrzeźwym kompanom grozi kara do 5 lat więzienia.

4 kwietnia 2022 roku około godziny 2:20 w nocy dyżurny poddębickej komendy policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawcy dewastacji pomieszczeń w blokach na terenie Uniejowa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zdarzenia zastali zgłaszającego. Był to policjant z wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby ujął sprawcę zniszczenia mienia. Funkcjonariusz powiedział, że usłyszał odgłos tłuczonego szkła w piwnicy bloku mieszkalnego, więc postanowił to sprawdzić. Gdy zszedł do piwnicy, zobaczył dwie osoby, które na jego widok zaczęły uciekać. Policjant ujął i obezwładnił jednego z mężczyzn. Był to 53-latek. Jego kompan, 41-latek, został zatrzymany podczas próby ucieczki z miejsca zdarzenia przez interweniujący uniejowski patrol. Okazało się, że dwaj kompani „od demolki” za pomocą metalowego łomu uszkodzili 20 lamp oświetleniowych w dwóch blokach mieszkalnych. Jeden ze sprawców miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, drugi ponad promil. Mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w poddębickiej komendzie. Obaj przyznali się do zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

  • policjant z zatrzymanym w PDOZ
  • zniszczone lampy, potłuczone klosze w piwnicy

 

„DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” W PODDĘBICKIEJ KOMENDZIE

Służyć i chronić – obowiązek i przywilej, pod tym hasłem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach zwiedzali mury Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Celem połączenia Dnia Przedsiębiorczości z Dniem Otwartym policyjnej jednostki jest zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji. Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze opowiadali o codziennej służbie, możliwościach rozwoju zawodowego, a także satysfakcji, jaką daje możliwość niesienia pomocy innym.

6 kwietnia 2022 roku w trakcie Dnia Otwartego odwiedzający zwiedzali budynek policyjnej jednostki, m.in.: niebieski pokój przesłuchań, siłownię, strzelnicę, pokój technika kryminalistyki oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 30 młodych ludzi mogło zapoznać się z pracą policjantów „od kuchni”. Dodatkowo korzystając z okazji w Dniu Przedsiębiorczości dwie uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim wybrały właśnie poddębicką jednostkę, aby spędzić cały dzień wśród mundurowych i zobaczyć jak wygląda codzienna służba. Wszyscy uczestnicy spotkania zapoznali się z procedurą naboru oraz warunkami, jakie musi spełnić kandydat do służby. Policjanci wskazali dokumenty,  omówili etapy postępowania kwalifikacyjnego. Słuchaczom  rozdano informatory dla kandydatów do służby w policji oraz przedstawiono prezentację multimedialną  „Poznaj zawód policjanta, poznaj swoje prawa i obowiązki”. Wizyta uczniów ze szkoły średniej była też świetną okazją do tego, aby mundurowi podzielili się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami zawodowymi.

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

  • policjantka omawia prezentacje słuchaczom na sali w komendzie
  • uczniowie podczas spotkania z policjantami
  • uczniowie zwiedzają komendę w Poddębicach, tutaj na siłowni
  • uczennica uczy się robić odciski palców
  • uczniowie w "niebieskim pokoju"
  • policjantka rozdaje ulotki informacyjne

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ