Działania „Bezpieczny motocykl” – Sklepowe złodziejki w rękach policji

0
14
views

W pierwszy weekend sierpnia rozpocznie się kolejna edycja rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa łódzkiego. Trofeum będzie broniła skierniewicka Unia, która w czerwcowym finale po dogrywce pokonała 2:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki.


Tradycyjnie w początkowej fazie rozgrywki będą się toczyły na czterech frontach: łódzkim, piotrkowskim, sieradzkim i skierniewickim. Dla wszystkich wylosowano już pary pierwszej i drugiej rundy.

Na tych etapach najwięcej spotkań zostanie rozgranych w regionie łódzkim, gdzie w każdej rundzie zaplanowano po 16 meczów. W Piotrkowie w rundzie pierwszej ma dojść do siedmiu konfrontacji, a w drugiej do trzynastu.

Z dwudziestu siedmiu zespołów rozlosowanych w pierwszej rundzie etapu sieradzkiego awans ma już zapewniony KS Unia Sieradz-Męka. Ten zespół trafił na wolny los i może się już przygotowywać do występu w kolejnej rundzie, w której zaplanowano siedem spotkań.

W trzeciej rundzie są już natomiast Jutrzenka Drzewce i Olimpia Chąśno. Tym ekipom wolny los trafił się przy losowaniu par drugiej rundy etapu skierniewickiego. W pierwszej rundzie dojdzie tu do dziesięciu konfrontacji, a w kolejnej do 11.

Zestawy par I i II rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego znajdują się w załącznikach.

Puchar Polski, etap łódzki.doc

Puchar Polski, etap piotrkowski.doc

Puchar Polski, etap sieradzki.doc

Puchar Polski, etap skierniewicki.doc

 

Sklepowe złodziejki w rękach policji

Poddębiccy policjanci zatrzymali dwie osoby, które kradły artykuły kosmetyczne oraz spożywcze. Do pierwszej „klientki” pracownicy sklepu wezwali patrol. Druga „wpadła”, gdy funkcjonariusze przeglądali sklepowy monitoring w związku ze zgłoszoną interwencją. O losie kobiet zadecyduje Sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

6 lipca 2023 roku oficer dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Kierownik drogerii oświadczył, że klientka jest „fanką” ich produktów i że to nie pierwsza taka sytuacja. Okazało się, że 61-latnia mieszkanka Uniejowa w okresie czterech miesięcy dokonała kradzieży towaru na łączną kwotę 741 złotych. Podczas ustalania okoliczności, funkcjonariusze dokładnie przejrzeli sklepowy monitoring. W tym samym czasie do sklepu weszła kolejna osoba, która przykuła uwagę mundurowych swoim zachowaniem. 66-latka nie podejrzewając, że jest obserwowana przez policjantów,  podjęła próbę kradzieży artykułów spożywczych oraz biżuterii. Szybka reakcja mundurowych zaskoczyła mieszkankę Poddębic. Ponadto, kobieta przyznała się do innych kradzieży na terenie sklepu. Wartość skradzionych artykułów oszacowano na 168 złotych. Mieszkanka Uniejowa za popełnienie przestępstwo usłyszała już prokuratorskie zarzuty. Wobec drugiej kobiety skierowano do Sądu wniosek o ukaranie.
Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Sylwia Kaźmierczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ