Dramatyczny pożar w Brzozówce

0
31
views

Na terenie gminy Uniejów doszło do pożaru kompleksu budynków rolnych w miejscowości Brzozówka. W blisko 8 godzinnej akcji wzięło udział kilkanaście zastępów Straży Pożarnej.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 20.00. Ogień rozprzestrzenił się na blisko 400 m² powierzchni zajmując poddasze budynku mieszkalnego połączonego z budynkiem inwentarskim, w którym znajdowało się kilka tysięcy piskląt kaczych.

W trakcie działań, oprócz gaszenia konstrukcji pokrycia dachowego, ewakuowano 3500 sztuk piskląt kaczych, które zostały przeniesione do innej części obiektu oraz zabezpieczone przed odziaływaniem mrozu.

Jako pierwsi, na miejsce dojechali strażacy z Wilamowa i Uniejowa, jednak w całej akcji wzięło udział kilkanaście zastępów PSP i OSP, m.in: OSP Wilamów, OSP Uniejów, OSP Ostrowsko, OSP Rożniatów, PSP Poddębice, JRG Koło, OSP Biernacice, OPS Spycimierz, OSP Wartkowice oraz OSP Wielenin. Do akcji wykorzystano także podnośnik PSP Poddębice. Działania ratowniczo – gaśnicze, w których wzięło udział łącznie 66 strażaków koordynował komendant KPSP w Poddębicach, st. kpt. Radosław Cieślikowski.

Akcja dogaszania trwała blisko 8 godzin, podczas których ratownicy zmagali się z utrudnieniami związanymi z niską temperaturą powietrza, bardzo dużym zadymieniem , pracą na wysokości oraz zwarta zabudową kompleksu budynków.

Jak podaje Komendant KPSP W Poddębicach, trudno jednoznacznie wskazać przyczynę pożaru, według wstępnych ustaleń mówi się jednak o nieszczelności przewodu kominowego.


Z informacji uzyskanych z Komendy PSP w Poddębicach wynika, że szczęśliwie, w zdarzeniu nikt nie został ranny, a dzięki spawanej akcji strażaków, uratowano inwentarz w ilości 7250 sztuk kaczych piskląt, 7000 sztuk kaczek, pobliski budynek mieszkalny i inwentarski, część budynku objętego pożarem oraz maszyny rolnicze.

Z pomocą dla właścicieli posesji przyszli nie tylko strażacy, ale również mieszkańcy, którzy wraz z sołtysem p. Karolem Kaźmierczakiem pomagają w pracach porządkowych po pożarze. W związku ze znacznym zniszczeniem mienia, również MGOPS w Uniejowie zaoferował wsparcie finansowe.

Na ręce wszystkich strażaków, instytucji oraz osób prywatnych, które włączyły się w pomoc dla właścicieli gospodarstwa, składamy serdeczne podziękowania.
A.Ow.

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ