Dożynki powiatowe z udziałem policjantów – Policja poszukuje właścicieli znalezionych rowerów

0
27
views

10 września 2023 roku policjanci uczestniczyli w XI Dożynkach Powiatu Poddębickiego w Brodni. Rolnicy, przedsiębiorcy, włodarze miast i gmin, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz zaproszeni goście obchodzili Święto Zbioru Plonów. Była to doskonała okazja do zaprezentowania oferty prewencyjno- profilaktycznych działań, jakie prowadzą na co dzień poddębiccy mundurowi.

Poza codziennymi zadaniami wykonywanymi przez policjantów, takich jak obsługa interwencji, zdarzeń drogowych i kryminalnych jesteśmy obecni podczas wielu wydarzeń rozrywkowych w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.
Tradycyjnie, na dożynkach były korowody, występy różnych zespołów w tym ludowych, konkursy, zabawy, stoiska z przysmakami regionalnymi, a także rękodziełami.
Jednak w tym roku oprócz przygotowanych atrakcji można było również gościć się w stoisku profilaktycznym poddębickiej komendy. Rozstawiony policyjny namiot, cieszył się ogromnym zainteresowaniem bez względu na wiek. Funkcjonariusze udzielali wszelkich wskazówek dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także aktualnych zasad rekrutacji do struktur policyjnych. Dla najmłodszych zorganizowano także konkursy z nagrodami. Nie brakowało też chętnych do oglądania radiowozu oraz przymierzania sprzętu, który na co dzień mundurowi używają w służbie.
Liczba odwiedzających policyjne stanowisko, świadczyła o dużym zainteresowaniu naszego społeczeństwa bezpieczeństwem i pokazała, że profilaktyczne działania policjantów w tym zakresie są pożądane i potrzebne.
sierżant Alicja Bartczak

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach poszukują właścicieli 2 rowerów znalezionych na terenie miasta i gminy Poddębice w okresie wakacyjnym. W powyższej sprawie można kontaktować się pod nr telefonu 478452242 lub 603096238.

Wszystkie osoby posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu właściciela odnalezionych rowerów proszone są o kontakt z funkcjonariuszami tutejszej jednostki.

młodszy aspirant Sylwia Kaźmierczak

 

Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

Poddębicka policja ma powody do dumy. Funkcjonariuszka wydziału kryminalnego zauważyła dziwnie poruszający się pojazd, powodem zachowania kierowcy okazał się alkohol. Choć była już po służbie, zdecydowała się zadziałać szybko i skutecznie.

W niedzielę, 10 września 2023 roku około godziny 21:00 policjantka wydziału kryminalnego poddębickiej komendy, w miejscowości Zygry, gmina Zadzim zauważyła kierowcę BMW, który jechał bardzo wolno, całą szerokością jezdni. Kierowca zatrzymywał się, a potem nagle ruszał. To wzbudziło, jak się później okazało, uzasadnione podejrzenie policjantki co do trzeźwości kierowcy, dlatego podjęła decyzję o zatrzymaniu BMW i uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. Od kierowcy była wyczuwalna silna woń alkoholu. Policjantka poinformowała o zdarzeniu dyżurnego poddębickiej jednostki. Po chwili na miejscu pojawił się patrol, który przeprowadził badanie alkomatem. 35-letni kierowca BMW miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.
sierżant Alicja Bartczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ