Mieszkańcy Powiatu Poddębickiego mogą już korzystać z kolejnego wyremontowanego odcinka drogi powiatowej. Zakończyły się prace drogowe w miejscowości Czepów, realizowane w ramach zadania pn. „Remont dróg powiatowych nr 3705E w miejscowości Budzynek i nr 3731E w miejscowości Czepów”, współfinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Inwestycja objęła kompleksową poprawę infrastruktury drogowej, dzięki czemu podróżowanie stało się bardziej komfortowe i bezpieczne. W ramach prac wykonano nową nawierzchnię jezdni, oznakowanie poziome i pionowe, utwardzono pobocza oraz oczyszczono rowy przydrożne. Szczególną uwagę poświęcono również bezpieczeństwu pieszych, wykonując nowe przejście dla pieszych.
W miejscowości Czepów remont objął odcinek drogi o długości 2,04 km – od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 473 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3729E. Dzięki przeprowadzonej modernizacji poprawił się stan techniczny drogi oraz komfort codziennego przemieszczania się mieszkańców i kierowców korzystających z tej trasy.
Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 396 109,89 zł, z czego 698 054,00 zł stanowiło dofinansowanie pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Realizacja kolejnych inwestycji drogowych to ważny element działań Powiatu Poddębickiego na rzecz poprawy infrastruktury oraz zwiększania bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
źródło: poddebicki.pl




