40 MILIONÓW NA INWESTYCJE

0
38
views

Radni Rady Miejskiej w Poddębicach jednogłośnie przyjęli budżet na 2022 rok. Dokument zawiera katalog inwestycji, które samorząd zamierza przeprowadzić.

– Wiele będzie się działo w przyszłym roku w naszej Gminie. Chcemy zakończyć trwające zadania oraz rozpocząć następne – zapowiada Sławomir Stelmasiak Wiceprzewodniczący Rady.

Jakie są założenia na najbliższe miesiące? Samorząd chce kontynuować prace przy rozwoju Geotermii (kogeneracja wody termalnej i gazu do produkcji prądu i ciepła), dokończyć budowę drogi w Kolonii Byczyna – „termalnej”, a także przebudowę ul. Brzozowej i Sosnowej. Wspólnie z Województwem Łódzkim wybuduje drogę w Pradze, która połączy trasę wojewódzką nr 703 i krajową nr 72. Planowana jest budowa ul. Jałowcowej, Gajowej i Wiejskiej, przebudowa ul. Przyszłość, budowa drogi w Krępie (od osiedla do zakładu), Nowym i Starym Pudłowie oraz Niemysłowie. Przeprowadzona zostanie modernizacja ul. Deczyńskiego i Szkolnej, wyremontowany będzie chodnik na ul. Wiśniowej. Powstanie oświetlenie z Pragi do Poddębic, a przy szkole podstawowej Centrum Sportowo-Rekreacyjne. Zrealizowane mają być zadania w zakresie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej: drugi etap budowy wodociągu Dominikowice-Balin, modernizacja stacji uzdatniania wody w Górze Bałdrzychowskiej.

W budżecie na 2022 rok zabezpieczone zostały też środki na inne działania. 22 mln zł ma kosztować realizacja zadań oświatowych, w tym utrzymanie szkół, przedszkoli. Ponad 16 mln zł przeznaczone będzie na pomoc społeczną, a blisko 8 mln zł zaplanowano na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska.

– Mijający rok to jeden z najlepszych w historii naszego miasta. Oby następny był równie dobry. Przyjęty na przyszły rok budżet jest rozwojowy. 40 mln zł zamierzamy przeznaczyć na inwestycje. Czy uda nam się wszystko zrealizować, przekonamy się w nadchodzących miesiącach. Niepokoją nas stale rosnące ceny energii, gazu, czy coraz większa inflacja. W 2022 roku Gmina nie planuje zaciągać kredytów i będzie starać się pozyskiwać kolejne środki – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

ul. Targowa i ul. Młynarska – dwie z wielu inwestycji drogowych, które Gmina zrealizowała w 2021 roku.

 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH W 2022 ROKU

Przedstawiamy harmonogramy odbioru odpadów komunalnych w 2022 roku dla miasta i terenów wiejskich.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – miasto

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych – gmina

źródło: Gmina Poddębice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ