Obserwuj nas na Facebook

Edukacja i profilaktyka pod hasłem „Bądźmy bezpieczni”

We wtorek, 19 maja 2026 roku, funkcjonariusze poddębickiej komendy odwiedzili Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęczniewie, gdzie przeprowadzili spotkanie profilaktyczno-edukacyjne pod hasłem „Bądźmy bezpieczni”. Wydarzenie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa – w domu, w ruchu drogowym, podczas podróży oraz w przestrzeni wirtualnej.

Spotkanie zorganizowane w Pęczniewie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny. Policjanci skupili się na zwiększeniu świadomości uczestników w zakresie codziennych zagrożeń oraz na wzmocnieniu właściwych postaw dotyczących bezpieczeństwa własnego i innych osób. Wydarzenie było także okazją do bezpośredniej rozmowy, zadawania pytań oraz zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Policji. W pierwszej części spotkania policjantka opowiedziała o zawodzie policjanta – jego specyfice, wymaganiach oraz procesie rekrutacji do służby. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy, a także zapoznać się z umundurowaniem, wyposażeniem oraz podstawowym sprzętem wykorzystywanym w służbie. W drugiej części dzielnicowi omówili zasady prawidłowego zachowania podczas ewentualnej kontroli drogowej, sposoby ochrony własnego mienia oraz podstawowe reguły bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególną uwagę poświęcono również bezpieczeństwu w sieci – omówiono zagrożenia występujące w cyberprzestrzeni oraz sposoby ich unikania. Istotnym elementem spotkania było także przybliżenie uczestnikom zasad działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jako narzędzia umożliwiającego zgłaszanie miejsc i sytuacji wymagających reakcji służb. Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia pojazdu służbowego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i stanowiło ważny element działań profilaktycznych Policji, ukierunkowanych na budowanie świadomości i odpowiedzialnych postaw w zakresie bezpieczeństwa.

mł. asp. Alicja Bartczak

 

źródło: Policja Poddębice

 

Udostępnij

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PIŁKARSKI WEEKEND – OK LIGA TYPERA

IV LIGA – XXXIV KOLEJKA 13 czerwca (SOBOTA) godz. 14:00 ZGIERZ Boruta Zgierz (7) – Termy Poddębice (17) obsada sędziowska: Kluska Jan, Siejka Kacper, Pacała Dawid.  Pożegnalny niestety mecz w