27 lutego ogólnopolska akcja policji „Prędkość”. Funkcjonariusze apelują i ostrzegają

0
31
views

Już we czwartek, 27 lutego, policja przeprowadzi ogólnopolską akcję „Prędkość”. Głównym celem działań kontrolno-prewencyjnych będzie egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości, w celu zmniejszenia ryzyka powstania wypadków. Policjanci zapowiadają jednak, że będą zwracać uwagę na każdego, kto nie będzie stosował się do obowiązujących przepisów.

Policja będzie kontrolowała prędkość kierowców zarówno statycznie, jak i dynamicznie. W tym drugim przypadku, funkcjonariusze szczególną nadzieję pokładają w wyspecjalizowanej grupie SPEED. Zjawisko znacznego przekraczania prędkości jest w Polsce coraz częstszym zjawiskiem. W ubiegłym roku policjanci zatrzymali za przekroczenie o ponad 50 km/h 49 tys. praw jazdy, czyli blisko dwa razy więcej niż w 2018 roku.

Funkcjonariusze podkreślają, że to właśnie nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do panujących warunków są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Narażeni na obrażenia czy śmierć są nie tylko kierowca i pasażerowie, ale także inni uczestnicy ruchu.

Dlatego policja apeluje, żeby nie tylko przestrzegać ograniczeń prędkości, ale także zachowywać szczególną ostrożność i zwalniać w miejscach, gdzie szczególnie często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

źródło: wp.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ