Obserwuj nas na Facebook

20-LATEK UKRADŁ Z GROBU 180 RÓŻ

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Poddębicach, zatrzymali 20 – letniego poddębiczanina. Mężczyzna na cmentarzu komunalnym ograbił grób z kwiatów, które wręczył dwóm koleżankom. Okradanie nagrobków jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

7 lipca 2020 roku, w wyniku przeprowadzonych ustaleń, policjanci z KPP w Poddębicach zatrzymali mężczyznę, który dzień wcześniej ograbił grób z blisko 180 ciętych róż. Kwiaty przekazał swoim koleżankom. Mienie zostało odzyskane. Mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za ograbianie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób odwiedzających groby najbliższych, które zauważą podejrzanie zachowujące się osoby, o natychmiastowy kontakt z policją pod nr 997 lub 112. Kradzież nawet małego znicza jest przestępstwem. Jeśli zauważymy zachowanie świadczące o ograbianiu grobu, nie wahajmy się zawiadomić policji. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie pozwoli funkcjonariuszom podjąć natychmiastowe i skuteczne działania

 

  • policjant z zatrzymanym

 

#WSPÓLNIEBEZPIECZNI W WAKACJE

Zapraszamy na nowy cykl rozmów z ekspertami o bezpieczeństwie #WspólnieBezpieczni, stworzony przez polską Policję. W każdym odcinku nasi eksperci służyć będą radą i odpowiadać na nurtujące Was pytania czy wątpliwości.

Przysyłajcie je do nas w komentarzach pod tym zaproszeniem we wszystkich naszych mediach społecznościowych – na kanałach YouTube, Facebook, Twitter i Instagram. Na Anchor.fm możecie nam także zostawić pytanie w wiadomości głosowej. ZAPRASZAMY!

Prowadzący: Piotr Maciejczak, Biuro Komunikacji Społecznej KGP

Goście: kom. Robert Opas, Biuro Ruchu Drogowego KGP i podinsp. Grzegorz Sieradzki, Biuro Prewencji KGP

W ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zapraszmy do udziału w konkursie plastyczno-filmowym Artystyczny PrzeWODNIK, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowgo i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą. W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.

Śledźcie nasze profile w serwisach społecznościowych:

5-LATKA POGRYZIONA PRZEZ PSA

Poddębiccy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę na terenie gminy Uniejów. Pies ugryzł 5-letnie dziecko. Dziewczynka z raną twarzy została przewieziona do szpitala, gdzie została jej udzielona pomoc. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

5 lipca 2020 roku, po południu, 5-letnia dziewczynka została pogryziona przez psa. Dziecko doznało obrażeń twarzy. Przewieziono ją do łódzkiego szpitala, gdzie od razu trafiła pod opiekę lekarzy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że na prywatnej posesji odbywało się spotkanie rodzinne. Bawiąca się na posesji dziewczynka z niewyjaśnionych przyczyn, została ugryziona przez psa, należącego do uczestników spotkania. Kiedy doszło do nieszczęśliwego wypadku, wszyscy przebywali wewnątrz domu. Dziecko było pod opieką babci.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że dziewczynka znała psa i nigdy wcześniej nie atakował dzieci. Funkcjonariusze ustalili także, że pies był szczepiony przeciw wściekliźnie. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi – np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny. Jeżeli jesteś właścicielem psa pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii!

Podstawowe zasady dotyczące trzymania psa oraz obowiązki, jakie musi spełnić jego właściciel.

Odpowiednie pilnowanie swoich czworonogów

USTAWA z dnia 16 września 2011r.”o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawyo utrzymaniu czystości i porządku w gminach”, oraz ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks Wykroczeń, nakładają na właściciela czworonogów obowiązku należytej kontroli swojego psa, udając się z nim w miejsca ogólnodostępne.

Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga jak mu się tylko podoba. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada bowiem na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń:

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Dla przyjęcia odpowiedzialności za to wykroczenie, obojętne pozostaje czy posiadacz psa nie zachował należytej ostrożności z winy umyślnej czy nieumyślnej. Zwykła ostrożność obejmuje przeciętne środki ostrożności, związane z trzymaniem danego zwierzęcia, przy czym będą one zróżnicowane w zależności od gatunku zwierzęcia i przede wszystkim od stopnia niebezpieczeństwa, jakie zwierzę może stwarzać. Konkretne środki ostrożności mogą wynikać z ustawy jak i prawa miejscowego. Dlatego też wyraźny obowiązek wyprowadzania psa na smyczy lub w kagańcu częściej znajdziemy w stosownych uchwałach Rady Miasta/Gminy.

Nakazy co do sposobu trzymania psa na smyczy lub w kagańcu może ponadto wynikać z regulaminów wewnętrznych przewoźników (dotyczy to np. większości komunikacji miejskich i zbiorowych), obiektów sportowych czy centrów handlowych. Regulamin taki może przewidywać własną sankcję finansową za nieprzestrzeganie jego postanowień.

Kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest wyprowadzanie psów do lasu. Bardzo częstą praktyką stosowana przez właścicieli psów jest puszczanie ich wolno po lesie. I tą kwestie regulują przepisy kodeksu wykroczeń a w szczególności art. 166.

Art. 166. Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo nagany.

Pogryzienie

Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie. Najczęściej ta szkoda ma postać uszkodzenia rzeczy, ale coraz częściej słyszymy o przypadku poważnego pogryzienia dziecka czy nawet dorosłej osoby. W zależności od skutków właściciela może spotkać mniej lub bardziej surowa odpowiedzialność karna.

Jeśli w wyniku niedopilnowania psa dojdzie do zniszczenia rzeczy (np. rozerwanie ubrania, wybicie szyby, jak również zagryzienie innego zwierzęcia) – posiadacz, który nie wywiązał się z właściwego trzymania psa poniesie odpowiedzialność karną uzależnioną od wartości wyrządzonej szkody.

Kontrole dzielnicowych

Policjanci apelują do właścicieli czworonogów o odpowiedzialne postępowanie ze zwierzętami i odpowiednia opiekę nad nimi. W szczególności zwracanie uwagi na właściwe zabezpieczenie kojców, ogrodzeń oraz aktualne szczepienia ochronne. Przypominamy przy okazji, że łańcuch na którym uwiązany jest pies musi mieć co najmniej 3 metry długości. Wszystkie te aspekty będą sprawdzali dzielnicowi w ramach obchodu swojego rejonu.

 

POLICJA OSTRZEGA PRZED FAŁSZYWYMI WIADOMOŚCIAMI E-MAIL

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed falą fałszywych wiadomości e-mail. Oszuści powołując się na względy bezpieczeństwa zachęcają do „zaktualizowania konta pocztowego”. Pod żadnym pozorem nie należy klikać w przesłane linki. Grozi to blokadą komputera i utratą danych osobowych, a także przejęciem kontroli nad kontem bankowym i stratami finansowymi!

W ostatnich dniach do polskich użytkowników Internetu zaczęły przychodzić wiadomości o treści:

Kliknięcie we wskazany link przekierowuje użytkownika m.in. na fałszywe strony internetowe. To metoda wyłudzenia loginów, haseł i kodów autoryzacyjnych do bankowości elektronicznej. Osoby, które klikną w załączony link mogą stracić wszystkie pieniądze.

Innym skutkiem może być zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem, które może wykradać z dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.

Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyskasz kontrolę nad komputerem.

Skontaktuj się z najbliższą jednostką policji. W przypadku zablokowania komputera pomocy możesz też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

LIGA HALOWA W WARTKOWICACH – III KOLEJKA

XIII EDYCJA LIGA HALOWA W WARTKOWICACH  Sezon 2024/25′   III KOLEJKA 06 grudnia (PIĄTEK) 2024 r.  18:00 SKF KS GROM POWODÓW – Ludzie Kochani Premium . 18:30 WFC WARTKI –

Nabór na kursy UEFA B i UEFA C

Ta informacja z pewnością ucieszy trenerów, którzy chcą podwyższyć swoje kwalifikacje. ŁZPN ogłasza nabór na nową edycję kursów UEFA B i UEFA C. Odbędą się one w Łodzi, a harmonogram

Jarmark Bożonarodzeniowy w Ogrodzie Zmysłów

Uwaga!!! Uwaga!!! Dokładnie za miesiąc – 14 grudnia – na terenie Ogrodu Zmysłów w Poddębicach będzie czekać na Państwa kolejna, wyjątkowa niespodzianka!!! Stragany pełne rękodzieła, wyrobów artystycznych, rzemiosła, kulinarnych przysmaków i