„1400 PLUS” PODPISANE. BĘDZIE NOWE ŚWIADCZENIE

0
103
views

„Dudowe” 1400 plus. Prezydent podpisał ustawę o dodatku solidarnościowym

Andrzej Duda podpisał ustawę o „dodatku solidarnościowym” w wysokości 1400 zł – poinformowało biuro prasowe prezydenta. Pieniądze mają trafić do tych, którzy stracili pracę po wybuchu epidemii.

„Dudowe” wyniesie 1400 zł. Ustawę w tej sprawie właśnie podpisał sam pomysłodawca tego projektu. Wcześniej Sejm nie zgodził się na podniesienie świadczenia o 100 zł, co zaproponował Senat.

Świadczenie będzie przyznawane co miesiąc za okres od czerwca do sierpnia. Ma przysługiwać przede wszystkim osobom, z którymi po 15 marca 2020 r. rozwiązano umowę o pracę za wypowiedzeniem.

„Dudowe” przysługuje tym, którzy płacili składki przez 60 dni w roku. Świadczenie będzie oskładkowane, ale już nieopodatkowane.

Dodatek nie zostanie wypłacony jednak wypłacony osobom pracującym na umowach zlecenia lub pracującym w oparciu o samozatrudnienie, które mogą skorzystać ze świadczenia postojowego.

Aby otrzymać dodatek, trzeba będzie złożyć wniosek do ZUS „nie później niż do 31 sierpnia 2020 r., w formie dokumentu elektronicznego za pomocą profilu informacyjnego utworzonego w systemie teleinformatycznym, a udostępnionego przez Zakład”.

źródło: money.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ