„Błysk” i „Dalia” nominowane do Mistrzostw Europy

0
150
views

Bardzo dobrze zaprezentowały się poddębiczanki na XIX Otwartych Mistrzostwach Polski Tańca Mażoretkowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Mażoretki z „Dalii” oraz dziewczęta z zespołu „Błysk” wytańczyły sobie awans na Mistrzostwa Europy.

Wyniki, jakie uzyskały reprezentanki naszego miasta potwierdziły klasę tancerek, tym bardziej, że jak zgodnie mówią konkurencja wśród uczestniczek była ogromna, a poziom zawodów  wysoki.

Występ na ME zapewniły sobie:

– Marta Rojkowska, Julia Włazałek, Justyna Dębowska – 3 miejsce w kategorii „Duo/Trio Flaga Juniorki”;

– Weronika Wydrzyńska, Oliwia Olczyk – 3 miejsce w kategorii „Duo/Trio Buława Seniorki”;

– Oliwia Olczyk – 4 miejsce w „Solo Flaga Seniorki” oraz 4 miejsce w „Solo Buława Seniorki”;

– Kadetki „Dalii” w „Defiladzie+scenie” zajmując 4 miejsce.

Z kolei seniorki z grupy „Błysk” w kategorii „Pompom Defilada” uplasowały się na 4 pozycji i również awansowały do Mistrzostw Europy.

Natomiast grupa „Flesz” w kategorii „Pompom Juniorki Defilada” zajęła 8 miejsce i 10 miejsce w „Estradzie”.

Nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku poddębickim mamom, które jako zespół „Szyk” wygrały Mistrzostwa Polski.  W tym roku „Szyk” zajął 5 miejsce w kategorii „Pompom Mamy Estrada”.

Pozostałe wyniki „Dalii” przedstawiają się następująco:

6 miejsce – Martyna Łazarczyk „Solo Baton Kadetki”
7 miejsce – Weronika Wydrzyńska, Oliwia Olczyk „Duo/Trio Flaga Seniorki”
8 miejsce – Marta Rojkowska  „Solo 2x Baton Juniorki” i 15 miejsce „Solo Baton Juniorki Młodsze”
9 miejsce – Karolina Skórka „Solo Baton Juniorki Starsze”
14 miejsce – Weronika Wydrzyńska, Oliwia Olczyk „Duo/Trio Baton Seniorki”