Zapisy do XXII edycji

0
21
views

Na tę informację czekały tysiące dzieci w całej Polsce. Po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w sezonie 2021/22 wracają do piłkarskiego kalendarza. Zapisy do XXII edycji Turnieju kończą się w niedzielę 31 października!

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci w Europie. XXII edycję Turnieju, podobnie jak działo się to w czasach przed pandemią, rozpoczniemy etapami gminnym i powiatowym. Już na tych etapach każdy uczestnik zostanie nagrodzony specjalnym medalem. Następnie przyjdzie czas na finały wojewódzkie, a najlepsi z najlepszych pojawią się na finale ogólnopolskim w Warszawie. Tam uczestnicy staną przed szansą występu na PGE Narodowym. Przez ostatnich kilkanaście miesięcy wiele się w świecie, nie tylko piłkarskim, zmieniło, ale w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” niezmiennie najważniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Dlatego też organizatorzy będą błyskawicznie reagować na sytuację epidemiczną, a system rozgrywek i ich harmonogram zostaną dostosowane do ograniczeń związanych z pandemią. Drużyny dziewczynek i chłopców do lat 8, 10 i 12 reprezentujące szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby sportowe, a także inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy. Daj swoim podopiecznym szansę na pójście śladami najlepszych polskich piłkarzy i piłkarek. Już teraz wejdź na www.zpodworkanastadion.pl i zgłoś swoją drużynę do XXII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Zapisy trwają  do 31 października.

tymbark 2021/2022

– Życie powoli wraca do normy. Odbywa się coraz więcej imprez, kibice są już obecni na stadionach, a uczniowie ponownie usiedli w szkolnych ławkach. W takich okolicznościach można być optymistą w kontekście rozegrania kolejnej edycji Turnieju w tradycyjnej formule. Musimy oczywiście zachować czujność i reagować na wszelkie ewentualne zmiany sytuacji związanej z wirusem i idących za nimi obostrzeń. Jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze – zapewnia Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Tymbark już od 15 lat jest głównym sponsorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na naszych oczach i przy naszym wsparciu z małych rozgrywek wyrósł na największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie. Z tego jesteśmy bardzo dumni. Turniej to prawdziwe emocje, czysta sportowa rywalizacja w duchu fair play i spełnianie marzeń, dlatego z niecierpliwością czekamy na powrót do gry! – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Maspex.

Tymbark 2021/2022

– Bardzo się cieszę, że Electrolux będzie wspierał kolejną edycję Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To dla nas bardzo ważna inicjatywa. Wierzymy, że wspieranie dzieci i młodzieży w uprawianiu sportu i kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych to priorytet. Pandemia COVID-19 i spowodowane przez nią zmiany dotykają każdego z nas. Dzieci i młodzi ludzie są niezwykle wrażliwi, a powrót do zmagań na boisku i udział w spotkaniach „twarzą w twarz” z rówieśnikami są dla nich niezwykle ważne. Piłka nożna jest sportem drużynowym – wygrywają te zespoły, które potrafią dobrze komunikować się na boisku i regularnie razem trenują. Cieszę się, że poprzez udział w organizacji turnieju nasza marka wspiera takie wartości – Paweł Miziołowski, CMO Electrolux Poland.

Tymbark 2021/2022

Na każdym etapie dziecięcych zmagań najważniejsze pozostają ruch, zabawa, nauka współpracy oraz zawieranie i zacieśnianie przyjaźni. Dla wielu chłopców i dziewcząt udział w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest pierwszym kontaktem z futbolem. Dla niektórych może stać się również przepustką na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w dłuższej perspektywie – do młodzieżowych i seniorskich reprezentacji Polski. Dotychczas w turnieju zagrało ponad 60 późniejszych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych w tym m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, Jakub Moder, czy Bartłomiej Drągowski. Tylko na tegoroczne mistrzostwa Europy powołanie od Paulo Sousy otrzymało aż ośmiu byłych uczestników turnieju (w tym najmłodszy z całego grona Kacper Kozłowski, który jeszcze w 2015 roku zajmował 5. miejsce w XV edycji rozgrywek). Turniej odgrywa też ogromną rolę w promocji piłki kobiecej i popularyzacji futbolu wśród dziewczynek. Już około 30 procent uczestników stanowią dziewczynki, a kobiecą reprezentację Polski zasila coraz więcej zawodniczek, które w swoim piłkarskim życiorysie mają udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Są wśród nich chociażby Paulina Dudek, uznana w 2020 roku za najlepszą piłkarkę w Polsce, a także Małgorzata Mesjasz, Dominika Grabowska, Nikol Kaletka, Kinga Kozak czy Oliwia Szperkowska.

Tymbark 2021/2022

XXII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbywać się będzie pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Komitet Honorowy tworzą: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwo Zdrowia.

Tymbark 2021/2022

Kontakt z mediami:

Magdalena Wańdoch, PZPN, adres e-mail: magdalena.wandoch@pzpn.pl, tel. 797 700 735

Dorota Liszka, Tymbark, adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870 82 04

 

Program dla dziewczynek

Startuje druga edycja programu UEFA Playmakers, w ramach którego dziewczynki w wieku 5-8 lat, wcielając się w rolę bohaterów swoich ulubionych bajek, wchodzą do nieznanego im wcześniej świata piłki nożnej. Zajęcia prowadzone przez specjalnie wyszkoloną kadrę trenerską odbywać się będą w 30 ośrodkach na terenie całego kraju.


UEFA Playmakers to projekt realizowany przez Europejską Federację Piłkarską we współpracy z Disneyem i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Jego nadrzędnym celem jest wzrost zainteresowania futbolem w grupie najmłodszych dziewcząt, dlatego program jest przeznaczony wyłącznie dla dziewczynek w wieku od 5 do 8 lat, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zajęciach piłkarskich, nie należą do żadnego klubu piłkarskiego, a bardzo często nawet nie zdają sobie sprawy, że mogą grać w piłkę i że nie jest to sport zarezerwowany wyłącznie dla ich kolegów.

Poprzez Playmakers UEFA, PZPN oraz Disney pragną zerwać z takim stereotypowym myśleniem o futbolu. Stąd na zajęciach obecność Elsy, Anny i Olafa, czyli bohaterów uwielbianego przez dziewczynki filmu „Kraina Lodu 2”. Scenariusz każdego treningu drugiej edycji programu oparty będzie właśnie na tej bajce. Uczestniczki słuchając narracji trenera przeniosą się do świata księżniczek, w którym czeka na nie doskonała zabawa. Po raz pierwszy w życiu dziewczynkom będzie w tej zabawie towarzyszyła… piłka nożna.

play1

Pierwsza edycja programu, odbywająca się w okresie od października 2020 do czerwca 2021, była ściśle związana z animowanym filmem pt. „Iniemamocni 2”. Podczas zajęć dziewczynki wykorzystywały swoją wyobraźnię, by naśladować bohaterów bajki i rozwijać charakterystyczne dla nich cechy fizyczne. W ten sposób, w formie zabawy, nabywały energii Pana Iniemamocnego, gibkości Elastyny czy szybkości Maksa. Przy okazji uczyły się ważnych umiejętności życiowych: budowały pewność siebie, nawiązywały nowe znajomości i uczyły się współpracować. Nad wszystkim czuwała specjalnie przeszkolona kadra trenerska stosująca metodologię, która jako narzędzie nauczania i treningu umiejętności piłkarskich wykorzystuje wyobraźnię.

– Projekt jest bardzo ciekawy, idea wykorzystania bajek w treningu bardzo przyciąga. Na wszystkich treningach było mnóstwo śmiechu i radości – mówi Monika Czerwiak, trenerka prowadząca zajęcia UEFA Playmakers w Kielcach. – Teraz apetyty mamy jeszcze większe, co jest związane z „Krainą Lodu 2”. Chyba nie ma dziewczynki, która by tego filmu nie znała lub go nie lubiła.

W Polsce zajęcia UEFA Playmakers odbywają się w 30 ośrodkach na terenie całego kraju (pełna lista tych ośrodków dostępna jest na stronie POD TYM LINKIEM). W każdym z nich co pół roku blok składający się z dziesięciu treningów rozpoczyna grupa dziewczynek, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z futbolem.

W pierwszym roku projektu, nieco zaburzonym ze względu na pandemiczne ograniczenia, przeprowadzono ponad 500 sesji treningowych, w których wzięło udział blisko 800 dziewczynek. Część z nich (oby jak największa) już na zawsze pozostanie przy futbolu. Kolejne w przyszłości zasilą inne dyscypliny sportu. Najważniejsze, aby ruch i aktywność fizyczna były dla nich przyjemną codziennością. Stałym elementem dnia na całe życie – takim, z którego można i trzeba czerpać radość.

play2

Zajęcia w ramach Playmakers rozwiną u twojej córki podstawowe umiejętności ruchowe, niezbędne do uprawiania sportu, a co za tym idzie dbania o zdrowy tryb życia w przyszłości. Podczas treningów zetknie się z wartościami i umiejętnościami przydatnymi także poza futbolem – nauczy się choćby pracować w zespole czy rozwiązywać problemy. A wszystko to w atmosferze zabawy i z szerokim uśmiechem na twarzy.

Chcesz dać swojej córce taką szansę? Wejdź na www.laczynaspilka.pl/playmakers i zapisz ją na zajęcia UEFA Playmakers w waszej okolicy!

źródło: lzpn.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ