Załóż własną drużynę

0
120
views

Zbierz grupę przyjaciół, załóż własną drużynę, uzyskaj specjalną licencję i graj razem z Walking Futbol Polska. To naprawdę proste rozwiązanie, które daje wiele satysfakcji i korzyści. Napisz do nas maila na kontakt@walkingfutbol.pl i zapytaj o szczegóły (w tytule wiadomości prosimy napisać – LICENCJA WFP)

– Czerpiemy wzorce od najlepszych. W Anglii zarejestrowanych jest ponad 1000 klubów, w Holandii jest ich około 150. Są to zarówno drużyny istniejące przy klubach piłkarskich, jak i grupy nieformalne, założone przez grono przyjaciół, którzy chcą żyć aktywnie i spędzać czas realizując swoją pasję – którą jest piłka nożna. Mając taki potencjał, łatwo jest organizować turnieje o randze lokalnej czy ogólnopolskiej, można też myśleć o rozgrywkach na kształt ligi. Chcemy podobne schematy przenieść do Polski i wierzymy, że wcześniej czy później to się uda. Pod koniec września w holenderskim Groenlo organizowany będzie Klubowy Puchar Świata. WFP może zgłosić do udziału w turnieju kilka drużyn w kategoriach wiekowych 50+,60+ i 70+. Udział w takiej imprezie na pewno będzie dla każdego wielkim przeżyciem. Co trzeba zrobić aby zagrać w Groenlo? Zacząć od założenia drużyny…  – mówi promotor walking futbolu Jarosław Paradowski.

W Anglii, Walii i Szkocji trudno znaleźć weekend bez turnieju walking futbolu. W zawodach często uczestniczą zawodnicy mający ponad 70 lat. Nie są to wielkie turnieje (zazwyczaj grają ze sobą 3-4 drużyny z okolicy) i wynik sportowy nie jest najważniejszy. Lokalne zespoły porozumiewają się ze sobą i grają, czerpiąc radość z aktywności i ze wspólnych spotkań. Są też oczywiście większe turnieje, jak choćby zapoczątkowana niedawno w Walii liga, w której startuje 12 zespołów. Czy podobnie może być w Polsce? Oczywiście, że tak…

Drużyny, które uzyskają licencję WFP mogą liczyć na wiele przywilejów. Będą to między innymi:

  • pomoc w organizacji zajęć, treningów, meczów sparingowych, turniejów
  • bezpośredni i najszybszy dostęp do informacji na temat turniejów walking futbolu organizowanych w Polsce i za granicą
  • pomoc w organizacji wyjazdów na turnieje w Polsce i za granicą (kontakt z organizatorami, transport, zakwaterowanie)
  • pierwszeństwo podczas zapisów i preferencyjne warunki udziału w imprezach organizowanych przez Walking Futbol Polska i International Walking Football Federation
  • promocja medialna drużyny (kontakt z mediami, informacje na temat osiągnięć drużyny i realizowanych przez nią projektów)
  • dostęp do newsów ze świata walking futbolu (przepisy, regulaminy, instrukcje, newslettery dotyczące rozwoju dyscypliny itp.)

Chodzimy za piłką, chodź z nami…

Zawodnicy zarejestrowani w drużynach skupionych wokół Walking Futbol Polska muszą spełniać następujące kryteria wiekowe – panowie (wiek 50+), panie (wiek 40+)

 

Popraw swoje życie i dołącz do nas. Nie chcesz? Nie masz czasu? Masz ważniejsze sprawy na głowie? No trudno… To już Twój wybór. My robimy swoje i dobrze nam z tym Panowie 50+ we wtorki o 18.00. Panie 40+ w środy o 19.00. VeraSport Łódź, Siewna 15. Zapraszamy
https://walkingfutbol.pl/popraw-swoje-zycie/

Obraz może zawierać: tekst
źródło: Walking Futbol Polska

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ