WYNIKI MECZÓW SPARINGOWYCH

0
137

Włókniarz Zelów – Termy Ner Poddębice 2:2 (1:1)
Bramki: Jacek Majda 29, Michał Pawelec 61 – Konrad Kubiak 42, Jakub Owczarek 79-rzut karny

Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Owczarek, Majorowicz (25. Lewandowski), zawodnik testowany (75. Bistuła), Kobryń – zawodnik testowany, Pasik, Marciniak, Bistuła (46. Kosecki), Kubiak – Narożnik

W swoim piątym meczu kontrolnym podopieczni trenera Patryka Ożadowicza zremisowali 2:2 z ligowym rywalem, Włókniarzem Zelów. Bramki zdobyli: Konrad Kubiak oraz Jakub Owczarek.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem „badania się” obu zespołów. W 11. minucie prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Konrad Kubiak. Skrzydłowy Term Neru nie wykorzystał dogodnej sytuacji, posyłając futbolówkę obok słupka. Gospodarze odpowiedzieli kilkanaście minut później. Błąd defensywy biało-zielono-czerwonych wykorzystał Jacek Majda, pokonując w sytuacji sam na sam Jakuba Niedomagałę. Chwilę później na bramkę Dawida Wnuka uderzał Jakub Owczarek. Golkiper zdołał sparować strzał doświadczonego obrońcy na rzut rożny. Tuż przed przerwą wyrównał Kubiak, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi, a kolejne ataki z obu stron kończyły się skutecznymi interwencjami formacji obronnych bądź niecelnymi uderzeniami. W 59. minucie Niedomagała wygrał rywalizację „jeden na jednego” z jednym z zelowian, jednak 120 sekund później był już bezradny wobec strzału Michała Pawelca. Na dziesięć minut przed końcem meczu poddębiczanie ponownie doprowadzili do wyrównania. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym Włókniarza, sędzia Wojciech Gradecki wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Owczarek.

źródło: Termy Ner Poddębice

Termy Uniejów – Kazimierz Biskupi 0:3 (0:1)

Drużyna MGLKS Termy Uniejów przegrała w rozegranym 1 marca  2019 roku sparingu z GKS Polonus Kazimierz Biskupi 0:3. Dlaczego na termalnym boisku wciąż nie widać prawdziwego zespołu?

Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem drużyny z Kazimierza Biskupiego, która gra w wielkopolskiej klasie międzyokręgowej. To kolejny już sparing, w którym drużyna z Uniejowa nie może się przełamać i mimo intensywnych treningów przed runda wiosenną nie może wygrać meczu.

,,Zasłużone zwycięstwo gości, od których możemy tylko uczyć się jak powinniśmy operować piłką, ale też jak pracować w defensywie jako zespół. Bramki traciliśmy po wręcz juniorskich błędach, wszystkie 3 bramki padły w ten sam sposób, co pokazuje, że nie wyciągamy wniosków. Martwi mnie fakt, że nie tylko młodzież, ale też doświadczeni zawodnicy nie do końca chcą przekonać się do mojego pomysłu na ten zespół. W szatni jest wszystko fajnie, po czym wychodzimy na boisko i połowa z założeń taktycznych – w moim mniemaniu – niezbyt trudnych, nie jest realizowana. Zamiast tego mamy proste błędy, wzajemne pretensje i brak jakiejkolwiek współpracy, nie wyglądamy jak zespół… Błędy popełnia każdy, wczorajszy przeciwnik pokazał jak po stracie piłki można się szybko zorganizować i naprawić swój błąd.  Moi zawodnicy natomiast skupiali się na wzajemnym wytykaniu sobie błędów. Być może moja postawa w jakiś sposób wpływa na takie negatywne zachowanie, ale też kto jak nie trener powinien analizować grę, szukać złych czy też dobrych zachowań u zawodników… .
Mam nadzieję że słabe wyniki i możliwość zobaczenia naszej gry na nagraniach sprawią, że do chłopaków trafią moje wskazówki i pomysły i przekonam ich, że tylko jako zespół możemy coś osiągnąć… Mam na to 3 tygodnie” – powiedział po meczu trener Mateusz Zajdel.

źródło: uniejow.net.pl

GLKS Sarnów/Dalików – Zjednoczeni Stryków 0:8 (0:3)

PIsia Zygry – Grom Powodów 12:1 (5:0)

Dudczak Radosław-3, Stajewski Arkadiusz-2, Waligórski Radosław-1, Cichosz Adam-1, Kubisz Jan-1, Kubiak Krystian-1, Naszkowski Adrian-1, Walczak Piotr-1, sam.-1 … Witak Robert-1.

Termy Ner Poddębice (2003) – Sazan Pęczniew 3:6