Walking Futbol Polska

0
38
views

Łodzianie chodzili za piłką w Holandii

To był niezapomniany weekend dla wywodzącego się z Łodzi Stowarzyszenia Walking Futbol Polska. Drużyna WFP po raz pierwszy w historii zagrała w turnieju międzynarodowym w holenderskim Almelo. Łódzcy walking futbolowcy w okresie zimowym trenują na obiektach VeraSport przy ul. Siewnej 15 i w każdej chwili można do nich dołączyć. Nie liczy się piłkarska przeszłość.

Skorzystaliśmy z zaproszenia Heraclesa, który podobnie jak my, wystawił do turnieju dwie drużyny w kategorii wiekowej 50+. Do rywalizacji dołączył niemiecki FC Schuttorf 09. Pięć drużyn rywalizowało systemem każdy z każdym, a nasze ekipy zajęły drugie i czwarte miejsce. Zagraliśmy również sparing z Heraclesem Almelo i pokonaliśmy gospodarzy 5:2 – opowiada Jarosław Paradowski, promotor walking futbolu w Polsce. – Wyniki nie są najważniejsze. Fakt, że mogliśmy zagrać na głównej płycie stadionu, na którym rozgrywane są mecze Eredivisie, był dla nas wielkim wyróżnieniem, a dla zawodników, którzy nigdy wcześniej nie grali profesjonalnie w piłkę nożną, niesamowitym przeżyciem. Jako promotorzy dyscypliny w Polsce zebraliśmy mnóstwo doświadczeń – dodaje.

Gra w walking futbol, czyli chodzoną odmianę piłki nożnej, ma na celu aktywizację osób w kategorii wiekowej 50+. Założone w Łodzi Stowarzyszenie istnieje od marca 2019 roku i prężnie się rozwija. Informacje na temat treningów można uzyskać pod numerem telefonu 690 990 278.

źródło: lodzkifutbol.pl

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ