W Atlas Arenie nikt się nie nudził

0
52
views

Ponad 700 osób wzięło udział w konferencji szkoleniowej trenerów piłki nożnej, która w minioną niedzielę odbyła się w łódzkiej Atlas Arenie. Dzień wcześniej w tym samym obiekcie przeprowadzono szkolenie dla trenerów futsalu.


Szkolenie futsal

To ostatnie zbiegło się z końcowym okresem zgrupowania reprezentacji Polski, która przy al. Bandurskiego szlifowała formę przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Przygotowanie drużyny do Euro było jednym z tematów konferencji. Omówił go selekcjoner Błażej Korczyński, który w części praktycznej poprowadził też pokazowy trening ze swoimi podopiecznymi.

Szkolenie futsal

O tym, jaki był efekt pracy wykonanej w Łodzi będziemy się mogli przekonać już w nadchodzący piątek. Mistrzostwa Starego Kontynentu będą rozgrywane w Holandii, a ich inaugurację zaplanowano na 19 stycznia. Polacy przystąpią do rywalizacji dwa dni później. Pierwszym rywalem drużyny Korczyńskiego będzie Chorwacja, a w kolejnych meczach grupy C biało-czerwoni zmierzą się ze Slowacją i Rosją.

Szkolenie futsal

Drugim prelegentem futsalowej konferencji był Łukasz Żebrowski, który przybliżył słuchaczom model pracy z reprezentacją Polski U-19, a omówione elementy zaprezentował w praktyce przy udziale młodych zawodników Hurtapu Łęczyca.

Lens Strong

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie dla trenerów piłki 11-osobowej. Pierwotnie zajęcia miały się odbyć 5 grudnia 2021 i na ten termin było zapisanych ponad 400 osób. Ostatecznie konferencja została przełożona na 16 stycznia, a wzięło w niej udział przeszło 700 trenerów piłki nożnej!

Lens Strong

W panelu wymiany myśli szkoleniowej uczestnicy mieli okazję wysłuchać referatów dotyczących: ekonomii czasu w budowaniu zespołu (trener Janusz Niedźwiedź), wprowadzania zawodników młodzieżowych do piłki seniorskiej (trener Marcin Brosz) i profilaktyki urazów dzieci i młodzieży (doktor Mateusz Styk). Panel „Łączy nas szkolenie” poświęcono natomiast przygotowaniu motorycznemu na poziomie piłki amatorskiej (trener Remigiusz Rzepka) i korzyściom wynikającym z pressingu, proaktywnej gry obronnej (dyrektor sportuwy PZPN Marcin Dorna).

Lens Strong

Kolejne konferencje szkoleniowe dla trenerów zaplanowano na wiosne bieżącego roku. Zapraszamy!

źródło: lzpn.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ