Srebrne i brazowe gwiazdki – Kolejny krok do przodu

0
14
views

W trzecim cyklu Programu Certyfikacji PZPN znalazło się 27 szkółek piłkarskich z województwa łódzkiego. Piętnaście z nich otrzymało srebrne gwiazdki, a dwanaście – brązowe.


Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się w jednej z sal konferencyjnych Stadionu im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi. W spotkaniu z przedstawicielami wyróżnionych szkółek uczestniczyli: prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak, wojewódzki koordynator ds. certyfikacji Arkadiusz Noga oraz koordynator szkolenia ŁZPN Damian Gamus.

Srebrne certyfikaty: KS Warta Sieradz, Milan Club Polonia Łódź, Łódzka Akademia Futbolu, ŁKS Łódź, MGUKS Pogoń Zduńska Wola, Widok Skierniewice, KS Kutno, RKS Radomsko, MKP Boruta Zgierz, UKS Akademia Pelikan Łowicz, KKS Koluszki, GKS Bełchatów, GOKSiR Lipce Reymontowskie, KS Sport Perfekt Łódź, AKS SMS Łódź.

Brązowe certyfikaty: KAS Konstantynów Łódzki, GUKS Gorzkowice, MKS Zjednoczeni Stryków, UKS RAP Radomsko, UKS Orlik Ujazd, UKS Hattrick Bełchatów, KS Akademia Sportu Sieradz, SAP Andrespolia, UKS Gmina Rozprza, MGKS Skalnik Sulejów, MKS Zduńska Wola, UKS Akademia Piłkarska Champions Łowicz.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt, skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na poziomie złotym, srebrnym lub brązowym jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

 

Wraz z rozpoczęciem funkcjonowania „Zielonej Gwiazdki” w ramach Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich, rusza także kolejna duża inicjatywa dedykowana trenerom w naszym kraju.


Jest to platforma internetowa „Łączy Nas Trening”, na której każdy szkoleniowiec, prezes klubu, a nawet rodzic czy zawodnik (nie tylko z certyfikowanych szkółek), znajdzie w każdym tygodniu dwa wzorcowe treningi dla swojego rocznika (skrzat, żak, orlik, młodzik) oraz jeden trening indywidualny.

– Celem tej inicjatywy jest ujednolicenie i usystematyzowanie szkolenia w Polsce, tworzenie wzorcowych konspektów treningowych stanowiących pewną ciągłość szkoleniową, ale i inspirację, która pozwoli na progresywny i wszechstronny rozwój młodych piłkarzy – tłumaczy pomysłodawca projektu, wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych Maciej Mateńko. – Naszym celem jest, aby trenerzy aplikowali swoim zawodnikom środki treningowe, które będą jak najlepiej oddziaływać na ich rozwój zarówno pod względem technicznym, motorycznym, jak i dzięki dużej ilości gier zadaniowych wysoce wpływały na rozwój rozumienia futbolu – kontynuuje mateńko.

Wszystkie materiały, które będą publikowane na platformie „Łączy Nas Trening”, są wynikiem pracy Grupy Roboczej ds. programu szkolenia PZPN, utworzonej przez prezesa Mateńkę. W jej skład wchodzą znakomici fachowcy od lat zajmujący się pracą z dziećmi i młodzieżą. Wywodzą się z polskiej, portugalskiej, niemieckiej oraz angielskiej myśli szkoleniowej. Ten mix wiedzy i doświadczeń daje gwarancję jakości stworzonych, a także w dalszym ciągu przygotowywanych materiałów.

„Łączy Nas Trening” w praktyce

Na portalu www.laczynaspilka.pl należy kliknąć na pasku głównym w napis „Łączy Nas Trening”. Pojawi się tabelka, w której klikamy interesujący nas tydzień i numer konspektu dla wybranej kategorii wiekowej. Po ukazaniu się konspektu treningowego, który możemy wydrukować, zainteresowana osoba ma dodatkową możliwość obejrzenia niektórych środków treningowych w formie animacji lub materiału wideo ,dzięki kodom QR i YouTube. Co tydzień będą pojawiać się kolejne materiały.

Certyfikacja szkółek piłkarskich bardzo wysoce wpłynęła na poprawę jakości pracy szkoleniowej w Polsce, co podkreślają osoby najlepiej zorientowane w temacie, czyli trenerzy monitorujący PZPN, którzy od jej startu mieli możliwość obserwacji kilku tysięcy treningów w całym kraju. Kolejnym krokiem z pewnością będzie ujednolicenie treningów, szczególnie wszędzie tam, gdzie kluby nie posiadają własnego programu szkolenia, a trener nie zawsze ma czas na przygotowanie wzorcowej jednostki treningowej.

Teraz posiadając telefon, tablet czy komputer,  każdy szkoleniowiec będzie mógł z łatwością zorganizować ciekawy i skuteczny trening z korzyścią dla najważniejszych osób w tym wszystkim, czyli naszych dzieci.  Niech „Łączy Nas Trening”!

Link do filmu:  https://youtu.be/GAXQt1VCJRA

 

Fazy przejściowe obrona-atak

W poniedziałek 20 czerwca 2022 na stadionie im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi odbędzie się kursokonferencja dla trenerów piłki nożnej.


Tematem przewodnim spotkania będą fazy przejściowe obrona-atak w piłce seniorskiej.

Szkolenie odbędzie się w godzinach popołudniowych. Szczegółowe informacje dotyczące kursokonferencji podamy w późniejszym terminie.

 

źródło: lzpn.org

 

Poprzedni artykułKolejny krok do przodu
Następny artykułSobota w góralskim rytmie
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ