0
165

Termy Ner Poddębice – Orzeł Parzęczew 1:1 (0:1)
Bramki: Kamil Krysiak 82 – Robert Czekalski 28

Termy Ner Poddębice: Chachuła – Owczarek, Majorowicz, zawodnik testowany, Pasik – Kubiak, Marciniak, zawodnik testowany (80. Chmielecki), Krysiak, Chmielecki (46. Bistuła) – Paias (70. Szachta)

W swoim czwartym meczu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym zawodnicy Term Neru Poddębice zremisowali z występującym w łódzkiej klasie okręgowej Orłem Parzęczew 1:1.

W 6. minucie po dograniu Mateusza Pasika doskonałą okazję zmarnował Sebastian Chmielecki, fatalnie przestrzelając z paru metrów. Kilka minut później goście kombinacyjnie rozegrali rzut wolny, a ekwilibrystycznym strzałem Michała Chachułę zaskoczyć próbował Safouan Bahroun. W odpowiedzi poddębiczanie zmarnowali sytuację sam na sam, a następnie Jakub Owczarek trafił z rzutu wolnego w słupek. W 22. minucie prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Serhii Paias. Ukrainiec jednak został powstrzymany przez interweniującego Artura Króla. Niewykorzystane okazje zemściły się kilka chwil później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w „szesnastce” Term Neru, a najwięcej zimnej krwi zachował Robert Czekalski i z kilku metrów posłał futbolówkę do siatki. Wraz z upływem czasu gracze Orła coraz częściej gościli pod polem karnym biało-zielonoczerwonych, ale defensywa Term Neru nie dała się już zaskoczyć. Tuż przed przerwą po dwójkowej akcji Łukasz Marciniaka i Paiasa przed szansą stanął Chmielecki, ale świetną interwencją popisał się Król, parując uderzenie na rzut rożny.

Druga połowa mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia parzęczewian. W 49. minucie niefrasobliwość defensorów Term Neru wykorzystał Łukasz Górlaczyk, przechwytując piłkę w narożniku pola karnego. Popularny „Góral” wyłożył ją nadbiegającemu Tomaszowi Czajkowskiemu, a futbolówkę z linii bramkowej wybił Maciej Majorowicz. Kilka chwil później podopieczni trenera Patryka Ożadowicza ponownie zmarnowali wyborną sytuację, przegrywając kolejny pojedynek „jeden na jeden” z golkiperem Orła. Niespełna kwadrans później, po centrze z bocznej strefy niecelnie główkował Jakub Bistuła. W 63. minucie ponownie nieznacznie z rzutu wolnego pomylił się Owczarek. Kilka chwil później defensywa poddębiczan nieudanie próbowała zastawić pułapkę ofsajdową. Do futbolówki dopadł Łukasz Góralczyki wyłożył ją Michałowi Dębowskiemu. Na wysokości zadania stanął jednak Chachuła przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 82. minucie błąd we własnym polu karnym popełnił Czekalski, do futbolówki dopadł Kamil Krysiak i strzałem w tzw. „długi róg” doprowadził do wyrównania.

źródło: Termy Ner Poddębice

Termy Uniejów – Zjednoczeni Rychwał 2:4 (2:0)

Jonczyk Janusz, Jatczak Tomasz.

Kolejny sparingowy wtorek przyniósł porażkę drużyny MGLKS Termy Uniejów. Wczoraj zawodnicy uniejowskiej drużyny musieli uznać wyższość przedstawiciela konińskiej okręgówki. Do przerwy Termalni prowadzili ze Zjednoczonymi Rychwał 2:0, by ostatecznie przegrać 2:4.

Podczas sparingu z LKS Zjednoczeni Rychwał kolejny raz wystąpiło ponad dwudziestu zawodników Term Uniejów, w tym trójka testowanych i zawodnicy wypożyczeni do Wichru Dobra. Strzelcami bramek dla Termalnych w pierwszym kwadransie meczu byli Jonczyk i Jatczak.

Pierwsza część  spotkania to dominacja Term i kilka świetnych okazji, jednak w drugiej części – mimo, że kilka razy zagroziliśmy bramce gości – to drużyna  z Rychwała dała pokaz swojej skuteczności. Dzięki bramkom Skibiszewskiego mecz zakończył się wynikiem 2:4.

Jak mówi trener Mateusz Zajdel: ,,Był to ostatni sprawdzian z cyklu tych, w których testujemy różnych zawodników i pewne warianty. Od kolejnego sparingu będzie już występowała grupa docelowa, która będzie reprezentowała TERMY w rozgrywkach ligowych. Jednak w związku z obciążeniami, na których aktualnie pracujemy, potrzebujemy jeszcze 2-3 mikrocykle treningowe, żeby móc dokonywać oceny naszego dotychczasowego wysiłku. Wtorkowe gry kontrolne miały troszkę inne cele szkoleniowe niż te które rozgrywamy w weekendy. Od następnego tygodnia każdy mikrocykl będzie składał się z tylko jednej gry kontrolnej na zakończenie tygodnia”.

źródło: uniejow.net.pl