0
76

Termy Ner Poddębice – Olimpia Koło 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Jaroszewski 80

Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Owczarek, zawodnik testowany, Majorowicz, Smolarek – D. Kubiak (46. Masztakow, 83. Frącek), Pasik, Marciniak, Frącek (65. Szachta), Lewandowski (73. D. Kubiak) – Narożnik

Za zawodnikami Term Neru Poddębice pierwszy tegoroczny mecz kontrolny. Podopieczni trenera Patryka Ożadowicza przegrali na własnym obiekcie z Olimpią Koło (IV liga wielkopolska) 0:1.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały dość niemrawo. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć klarownej okazji. W 20. minucie po akcji Krystiana Smolarka niecelnie uderzał Bartosz Narożnik. Chwilę potem ten sam zawodnik otrzymał podanie od Mateusza Pasika, lecz ponownie zawiodła skuteczność. Goście próbowali się odgryźć po akcjach oskrzydlających, w konsekwencji dwukrotnie niecelnie uderzając na bramkę strzeżoną przez Jakuba Niedomagałę. W 34. minucie po otwierającym podaniu od Jakuba Owczarka „oko w oko” z golkiperem rywala stanął Narożnik. Napastnik Term Neru przegrał pojedynek, a biało-zielono-czerwoni musieli zadowolić się jedynie rzutem rożnym. Pod koniec pierwszej odsłony oba zespoły stworzyły sobie po dogodnej okazji strzeleckiej. Najpierw futbolówka po strzela głową jednego z przyjezdnych trafiła w poprzeczkę, a w odpowiedzi minimalnie niecelnie uderzał Smolarek.

Druga odsłona rozpoczęła się od szybkiego kontrataku przyjezdnych. Na szczęście w porę niebezpieczeństwo zażegnał Antoni Frącek. W 64. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cyprian Lewandowski, a piłka nieznacznie ominęła prawy słupek. Kilka chwil później zakotłowało się pod bramką biało-zielono-czerwonych, jednak ostatecznie Niedomagała nie musiał nawet interweniować. Na kwadrans przed końcem na indywidualną akcję prawym skrzydłem zdecydował się Damian Kubiak. Po kilkudziesięciometrowym rajdzie piłka trafiła do Łukasza Marciniaka, który nieznacznie pomylił się z dystansu. Pięć minut później padł jedyny gol. Po składnej akcji piłka trafiła w okolice dziesiątego metra do Kamila Jaroszewskiego, który umieścił ją w siatce. Chwilę potem jeden z graczy Olimpii znalazł się w sytuacji „jeden na jednego” z Niedomagałą, tym razem jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. W 89. minucie minimalnie z rzutu wolnego pomylił się Narożnik, natomiast w ostatniej akcji wprost w interweniującego golkipera gości trafił Smolarek.

źródło: Termy Ner Poddębice