POGROM NA ŁODZIANCE

0
116

Widzew II Łódź – Ner Poddębice 11:1 (7:0)
5′, 9′ Bartłoszewski, 21′, 31′, 33′, 44′ zawodnik testowany II, 23′, 55′ zawodnik testowany I, 56′ Gołda, 59′, 84′ Szlaski – 82′ Lewandowski

Widzew II:
Buczkowski – Owczarek (46′ Stopa), Najderek, Mamełka (74′ Służałek), Bień (46′ Drążczyk) – zawodnik testowany I (66′ Malec), Służałek (46′ Owczarczyk), Bartłoszewski (46′ Dębiński), Brochocki (46′ Szlaski), Malec (46′ Gołda) – zawodnik testowany II (66′ Brochocki)

Ner (skład wyjściowy):
zawodnik testowany – Mańka, Gzyl, Lewandowski, Mazur, Tomaszewski, Woźniak, Kuchciak, Waszczyk, Kacprowski, Matczak

Dwanaście bramek obejrzeliśmy w dzisiejszym meczu pomiędzy rezerwami Widzewa Łódź a Nerem Poddębice! Co ważne, aż jedenaście z nich zdobyli podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego, którzy bez żadnych problemów rozgromili piętnastą drużynę IV ligi 11:1! Sześć goli padło łupem dwóch zawodników testowanych – skrzydłowego i napastnika.

Już po niespełna trzech minutach gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się testowany napastnik, ale Grzegorz Brochocki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Po chwili widzewiak zrehabilitował się jednak za wcześniejszą pomyłkę, bo po jego asyście wynik otworzył Piotr Bartłoszewski. Jeszcze przed upływem dziesięciu minut pomocnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi, tym razem wykorzystując celne dośrodkowanie z prawej strony boiska. Bliski podwyższenia wyniku był Mateusz Malec, ale pozbawił go tego dobrze interweniujący golkiper.

W 20. minucie prostopadłe podanie Malca dotarło do testowanego napastnika, ten minął bramkarza, ale trafił tylko w słupek. Kilkadziesiąt sekund później gracz ten dopiął jednak swego, wykorzystując bardzo ładną dwójkową akcję z Brochockim. Zawodnicy Neru nie zdążyli pozbierać się po stracie trzeciej bramki, a było już 4:0! Prawą stroną popędził sprawdzany pomocnik, jego dośrodkowanie wybił na oślep jeden z obrońców, ale zrobił wprost pod nogi piłkarza łodzian, który ładnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Przewaga podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego nie ulegała dyskusji, a bardzo aktywni byli zwłaszcza gracze testowani. To właśnie z ich akcji wzięły się gole numer pięć oraz sześć – dogrania skrzydłowego docierały do napastnika, który dwukrotnie pokonał golkipera gości, notując na swoim koncie hat-tricka! Czerwono-biało-czerwoni cały czas tworzyli sobie okazje i tuż przed końcem pierwszej połowy jeszcze podwyższyli rezultat. Uderzenie Dawida Owczarka obronił bramkarz, ale przy dobitce sprawdzanego snajpera nie miał już szans.

W przerwie w składzie Widzewa zaszło sześć zmian. W początkowych fragmentach drugiej części najbardziej aktywny był Mateusz Gołda, z którego dwoma strzałami z najwyższym trudem poradził sobie bramkarz Neru. Na pierwszą bramkę w tej połowie czekaliśmy jednak tylko dziesięć minut – po raz drugi tego dnia golkipera pokonał bowiem testowany skrzydłowy. Po chwili swego dopiął również Gołda, zwodząc jednego z rywali i uderzeniem w okienko podwyższając prowadzenie. W 59. minucie sprawdzany napastnik popisał się asystą, a praktycznie do pustej siatki dwucyfrowy wynik zapewnił Jakub Szlaski!

Niedługo później obaj testowani widzewiacy zeszli z boiska, a w ich miejsce na plac gry wrócili Malec oraz Brochocki. Gospodarze wciąż atakowali, choć już trochę mniej zdecydowanie niż w pierwszej godzinie gry, w efekcie czego rezultat długo nie ulegał zmianie. Swoje trafienie powinien zaliczyć Brochocki, lecz w dogodnej sytuacji zbyt długo czekał, pozwalając golkiperowi na interwencję. W 82. minucie honorową bramkę dla Neru zdobył Bartłomiej Lewandowski, ale błyskawicznie odpowiedział mu Szlaski! Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego 11:1! Kolejny sparing czeka ich za tydzień. Zmierzą się wtedy z Jutrzenką Drzewce na Łodziance.

źródło: widzewtomy..net