Piłkarze chcą grać, ale prezes oddał walkowera

0
180
views

Niespotykana sytuacja w zespole GLKS Sarnów/Dalików. Piłkarze tego klubu chcieli pojechać na sobotni mecz z Zawiszą Rzgów. Decyzję o oddaniu spotkaniu walkowerem podjął jednak prezes klubu. W tej sprawie otrzymaliśmy kilka niezależnych od siebie informacji od zawodników. Jeden z nich wystosował do naszej redakcji oficjalne oświadczenie (pisownia oryginalna).

Jako zawodnicy chcielibyśmy poinformować Urząd Gminy w Dalikowie oraz Pana Wójta o skandalicznym zachowaniu i decyzji Prezesa GLKS Sarnów Dalików Pana Henryka Stelmachowicza.

Otóż dziś Prezes bez wiedzy zawodników oraz trenera oddał walkowerem mecz z Zawiszą Rzgów który miał odbyć się jutro o godzinie 12.00 w Rzgowie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z rezultatów jakie osiągamy ale jako zawodnicy staramy się w każdym meczu grać jak najlepiej, zostawiamy swoje zdrowie oraz poświęcamy swój prywatny czas na to aby klub z Dalikowa dokończył rozgrywki w Klasie Okręgowej. Prezes swoją decyzją splunął nam w twarz. Po wielu rozmowach telefonicznych jakie dziś prowadziliśmy z Prezesem, stwierdził on cytujemy „to jest moja decyzja, ja ją sam podjąłem i ja jej nie zmienie”.
Chcielibyśmy również dodać że klub GLKS Sarnów Dalików otrzymał bardzo wysoką dotację z Urzędu Gminy Dalików na funkcjonowanie w roku 2022. Decyzja o oddaniu meczu walkowerem wiąże się również z tym że klub nie realizuje przedstawionego preliminarza kosztów oraz w sposób negatywny świadczy to o Wójcie który przekazuje środki finansowe na klub (mecze, wyjazdy, sędziowie) a klub po prostu bez wiedzy trenera i zawodników odwołuje mecz, według nas taka decyzja Prezesa może mieć bardzo negatywny wydźwięk w Gminie oraz w okolicznych miejscowościach a także w środowisku sportowym.
My jutrzejszy mecz dalej chcemy rozegrać i zrobimy wszystko aby tak się stało !!!!

 

źródło: lodzkifutbol.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ