Kobieca Reprezentacja Polski w piłce nożnej ponownie na zgrupowaniu w Uniejowie

0
30
views

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie naszej reprezentacji kobiet w piłce nożnej z liderem grupy F, Norwegią. Było to jedno z dwóch spotkań, do którego Polki przygotowują się w Uniejowie.

Zgrupowanie rozpoczęło się w poniedziałek 18 października i potrwa do końca tygodnia (do niedzieli, 24.10). W tym roku to już druga wizyta kobiecej reprezentacji w naszym mieście. W pierwszej połowie kwietnia piłkarki, które otrzymały powołanie od – debiutującej wiosną selekcjonerki – Niny Patalon, korzystały z tutejszej bazy treningowej przed meczem ze Szwedkami. Tym razem, obóz przygotowawczy w uzdrowisku termalnym ma być zaprawą do spotkań fazy eliminacji mistrzostw świata: rozegranego dziś i zakończonego wynikiem 0:0 z Norwegią oraz zaplanowanego na wtorek, 26 października, meczu z Albanią na Stadionie Miejskim w Tychach.

Podczas zgrupowania w Uniejowie, piłkarki reprezentacji korzystają z pełnowymiarowych boisk: z nawierzchnią z trawy naturalnej, podgrzewanej przez kaskadowy system obiegu wody geotermalnej oraz z murawą syntetyczną. Oba boiska posiadają oświetlenie zgodne z wymaganiami UEFA, co umożliwia przeprowadzenie treningu po zmierzchu. Oba też wchodzą w skład kompleksu boisk im W. Smolarka, dosłownie rzut beretem od ApartHotelu „Termy Uniejów”, gdzie zatrzymały się zawodniczki Reprezentacji Polski. Do dyspozycji piłkarek i członków sztabu są tu m.in.: basen pływacki i strefa wellness, w pełni wyposażona siłownia czy sale konferencyjne, w których odbywają się narady i spotkania. Podczas jednego z nich, przed meczem z Norwegią, o dawkę motywacji dla polskiej reprezentacji zadbał kapitan kadry AMP Futbol Polska – Przemysław Świercz, o czym mogliśmy dowiedzieć się z mediów społecznościowych PZPN (Łączy nas piłka kobieca):

    

Na zgrupowanie do Uniejowa i mecze w ramach kwalifikacji mistrzostw świata selekcjonerka reprezentacji – Nina Patalon powołała 23 zawodniczki, do gry na bramce: Karolinę Klabis (AZS UJ Kraków), Oliwię Szperkowską (TME UKS SMS Łódź) i Annę Szymańską (KKS Antrans Czarni Sosnowiec); w obronie: Paulinę Dudek (Paris Saint – Germain), Zofię Buszewską (KKS Antrans Czarni Sosnowiec), Katarzynę Konat (TME UKS SMS Łódź), Wiktorię Zieniewicz (TME UKS SMS Łódź), Sylwię Matysik (Bayer 04 Leverkusen), Małgorzatę Mesjasz (Turbine Potsdam), Annę Rędzia (TME UKS SMS Łódź) i Martynę Wiankowską (KKS Antrans Czarni Sosnowiec); na pomocy: Adrianę Achcińską (1. FC Koeln), Dominikę Grabowską (FC Fleury 91), Gabrielę Grzywińską (Zenit Sankt Petersburg), Nikol Kaletkę (KKS Antrans Czarni Sosnowiec), Ewelinę Kamczyk (FC Fleury 91), Kingę Kozak (KKS Czarni Antrans Sosnowiec), Natalię Padilla-Bidas (Servette FC), Joannę Wróblewską (WKS Śląsk Wrocław) i Weronikę Zawistowską (1. FC Koeln); z kolei zaś, na pozycję napastnika: Nikolę Karczewską (FC Fleury 91), Nicolę Brzęczek (GKS Katowice) i Klaudię Maciążka (GKS Katowice).

Jak widać, tym razem w kadrze zabrakło kontuzjowanych Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek. Zawodniczki niemieckiego klubu VfL Wolfsburg wspierały reprezentację podczas meczu z Norwegią, kibicując z trybun łódzkiego stadionu miejskiego.

(MB)

Fot. Paula Duda z arch. Łączy Nas Piłka.pl

       

 

Konkurs poetycki dla młodzieży i dorosłych

 

Powiat Poddębicki i Fundacja Inicjatywy Powiatu Poddębickiego zapraszają młodzież i dorosłych do udziału w konkursie poetyckim w ramach zadania pn. „Powiatowe spotkania kulturalne – przegląd twórczości artystycznej powiatu poddębickiego”.

Konkurs realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego ŁÓDZKIE NA PLUS na rok 2021. Zadanie uczestnika polega na napisaniu wiersza inspirowanego Powiatem Poddębickim i reprezentującym go.

Celem konkursu jest prezentacja dorobku i promocja lokalnych poetów, upowszechnianie kultury naszego regionu, dziedzictwa i twórczości artystycznej, dbałość o pamięć historyczną, kreowanie przyjaznego wizerunku Naszego Powiatu, a także inspirowanie do aktywności twórczej.

Nadesłane wiersze zostaną opublikowane w specjalnie wydanym tomiku, a na autorów najciekawszych wierszy czekają atrakcyjne nagrody. Ponadto wiersze zostaną zaprezentowane w trakcie „Powiatowych spotkań kulturalnych …” w Poddębicach i Uniejowie.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

Załącznik do Karty zgłoszenia

 

Droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych prawie gotowa

Roboty ziemne prowadzone od półtora tygodnia na terenie za Zagrodą Młynarską, wkrótce dobiegną końca. Wzdłuż wału powstaje w ten sposób droga, stanowiąca dojazd do terenów inwestycyjnych, położonych w południowej części strefy uzdrowiskowej A.

W ramach zadania pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Droga za wałem” wykonano wpierw pomiary geodezyjne. W dalszej kolejności, wykonawca – zgodnie z zamówieniem – przeprowadził pogłebienie i tzw. wyprofilowanie koryta, w którym zagęścił podłoże, przygotowując je pod ułożenie spodniej warstwy konstrukcyjnej, czyli podbudowy. Docelowa nawierzchnia z kruszywa łamanego, stabilizowanego mechanicznie, na chwilę obecną zastąpi dotychczasową szosę, utwardzaną szutrowo.

Przebudowany odcinek drogi o długości 700 m i szerokości 5 m, który swój początek bierze w łuku brukowanej alei przed Zagrodą Młynarską i pozwala dotrzeć do przepustu przy zbiorniku retencyjnym, przysłuży się w kontekście przyszłych inwestycji  gminnych i prywatnych na tamtejszych terenach uzdrowiskowych.

Wykonawcą gminnej inwestycji, wyłonionym na drodze przetargu, do którego stanęło czterech oferentów, jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kupczyk Grażyna z Uniejowa. Firma wyceniła koszt modernizacji na kwotę 383 470,83 zł.

Inwestycja jest współfinansowana środkami pochodzącymi z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych. Stanowią one część budżetu województwa i zgodnie z zapisami ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych są w dyspozycji Marszałka Województwa. Pod koniec czerwca br. gmina otrzymała na zadanie wsparcie finansowe w wysokości 117 560,00 zł.

(MB)

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ