18 Pelikan II Łowicz 5 0 3 20 0 0 5

Klasa okręgowa

GLKS Sarnów/Dalików – Orzeł Parzęczew 3:0 (1:0)

Wijas Bartłomiej-2, Czechulski Marcin.

Bartłomiej Wijas, pojawił się na meczu spóźniony, ale miał ku temu bardzo poważne usprawiedliwienie, dwie godziny przed meczem, urodziła mu się córka !!! odpłacił to dwiema bramkami i oczywiście GRATULUJEMY … córki i goli.

Widzew II Łódź – Termy Uniejów 3:1 (1:0)

33′ Telestak, 49′ Becht, 90′ Mihaljević – 67′ P. Nowak

Widzew II:
Reszka – Stopa (10′ Dytry, 86′ Malinowski), Cieślak, Mamełka, Becht – Skrzeczkowski (61′ Drążczyk), Gąsior (55′ Rybski), Piskorski, Sieroń, Telestak (79′ Malec) – Mihaljević

Rezerwowi: Wojda – Kołodziejek

Termy:
Skrzypiec – Gębski, Koziełek, Wierucki, Borysiak – Stolarek, Kasztelan, P. Nowak, Spychalski, Wierucki – Sobolewski

Rezerwowi: Zdych – Łuczak, Jonczyk, Matusiak, Olczyk, Moks, Żynda

Żółte kartki: Gębski, Koziełek

Sędzia: Michał Janasik (Łódź)

Na pięć i pół godziny przed rozpoczęciem meczu pierwszej drużyny w Legionowie, swoje spotkanie rozegrały rezerwy Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Macieja Sobocińskiego zmierzyli się na Łodziance z Termami Uniejów i nie bez problemów wygrali 3:1. Gole dla łodzian zdobyli Dawid Telestak, Filip Becht oraz Filip Mihaljević.

W wyjściowej jedenastce gospodarzy znalazł się Marcel Gąsior, który nie pojechał z pierwszym zespołem do Legionowa. Oprócz niego, grali młodzi Kamil PiskorskiDamian Skrzeczkowski czy Dawid Telestak, a w ataku zaprezentował Filip Mihaljević. W drugiej połowie na placu gry pojawił się z kolei Andrzej Rybski.

Spotkanie zaczęło się fatalnie dla Krystiana Stopy. Już na samym początku doznał on kontuzji kolana, przez którą musiał opuścić boisko. Pomimo kilkuminutowej gry w dziesiątkę, to widzewiacy przeważali. W 7. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Skrzeczkowski Marcel Sieroń, ale strzał tego drugiego obronił Jakub Skrzypiec. Doświadczony, 43-letni golkiper gospodarzy spisał się tez świetnie, gdy po rajdzie prawą stroną Skrzeczkowskiego przymierzył Mihaljević.

W 25. minucie kapitalną akcją popisał się Gąsior. Pomocnik minął kilku rywali i strzelił, ale niestety trafił tylko w słupek. Dobitkę Piskorskiego ręką odbił jeden z obrońców gości, jednak sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. Na szczęście, w 33. minucie widzewiacy wyszli na prowadzenie! Po kilku dobrych podaniach w środku pola, do piłki dopadł Telestak, który w sytuacji sam na sam nie bez problemów pokonał Skrzypca.

W końcówce pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze przeważali, ale brakowało im wykończenia. Dwie dobre szanse miał bardzo aktywny Skrzeczkowski, lecz najpierw uderzył minimalnie obok słupka, a później jego strzał trafił w jednego z defensorów. Do przerwy Widzew prowadził więc jedną bramką.

Na drugą część spotkania gospodarze wyszli bardzo zmotywowani i już po chwili przyniosło to efekt. Na lewej stronie pokazał się Filip Becht, który strzelił na bramkę z ostrego kąta. Piłka trafiła jeszcze w Skrzypca i wpadła do siatki. Łodzianie wciąż atakowali, a swoje szanse miał Mihaljević. Nie zakończyły się one jednak sukcesem.

W 55. minucie z boiska zszedł Gąsior, a zastąpił go Andrzej Rybski, dla którego był to powrót do Widzewa po czternastu latach! Chwilę później w idealnej pozycji znalazł się Skrzeczkowski, lecz strzelił głową nad poprzeczką. Niestety, choć to łodzianie byli stroną dominującą, gola zdobyły Termy. Po niezłej kontrze i niefrasobliwości w obronie gospodarzy, Konrada Reszkę pokonał Przemysław Nowak.

Widzewiacy bardzo szybko mogli odpowiedzieć. Prawą stroną przedarł się Piskorski i dograł do wprowadzonego chwilę wcześniej Kamila Drążczyka. Ten w idealnej sytuacji uderzył jednak obok słupka. W 79. minucie zawodnicy z Uniejowa mogli wyrównać! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówka trafiła w słupek, a dobitka Krystiana Koziełka z bliska okazała się niecelna.

W końcówce Termy postawiły wszystko na jedną kartę i spróbowały doprowadzić do remisu. Nie udało im się to jednak, a decydujący cios zadali widzewiacy. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Malec, a piłkę do siatki głową skierował Mihaljević. W jednej z ostatnich akcji najpierw na wysokości zdania stanął jeszcze Reszka, który obronił groźne uderzenie uniejowian, a później Drążczyk zmarnował sytuację sam na sam.

Zespół duetu Grzeszczakowski – Sobociński ostatecznie wygrał 3:1, po raz czwarty w tym sezonie zdobył komplet punktów. Kolejne spotkanie już w najbliższą środę. O godzinie 17:00 widzewiacy rywalizować będą na wyjeździe z rezerwami Sokoła Aleksandrów Łódzki.

źródło: widzewtomy.net

Stal Głowno -:- Sokół II Aleksandrów
GKS Ksawerów 4:2 KS II Kutno
Widzew II Łódź 3:1 Termy Uniejów
Zawisza Rzgów 5:2 PTC Pabianice
Stal Głowno 7:0 LKS Rosanów
Włókniarz Pabianice 1:1 UKS SMS Łódź
KKS Koluszki 8:1 GLKS Dłutów