0
207
views

Reprezentacja Polski kobiet wygrała efektownie. Hat-trick Ewy Pajor

Reprezentacja Polski kobiet zwyciężyła po raz pierwszy w eliminacjach do mistrzostw Europy. Wypunktowanie Mołdawii nie zajęło dużo czasu, a w końcówce wygranego 5:0 meczu Ewa Pajor skompletowała hat-tricka.

Polska rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy z poślizgiem czasowym w listopadzie. W meczu z faworytem grupy Hiszpanią miała swoje argumenty i fragmenty dobrej gry, za co została nagrodzona punktem. Po bezbramkowym remisie z piłkarkami z Półwyspu Iberyjskiego nie wypadało potknąć się w spotkaniu z Mołdawią i Polki szybko dały do zrozumienia, że do żadnej wpadki nie dojdzie.

Biało-Czerwone objęły prowadzenie już w 9. minucie dzięki strzałowi Aleksandry Sikory, która później asystowała przy dwóch kolejnych golach Ewy Pajor. Eksportowy duet piłkarek VfL Wolfsburg oraz Juventusu FC praktycznie zagwarantował Polkom komplet punktów. Pajor dorzuciła jeszcze asystę przy golu Katarzyny Daleszczyk w czasie doliczonym do pierwszej połowy, po którym było 4:0. Ta część meczu w wykonaniu Biało-Czerwonych była koncertowa, było co oklaskiwać.

Po przerwie Polska grała z przewagą zawodniczki, więc Mołdawia ograniczyła się do ofiarnego bronienia się przed absolutną kompromitacją. Dużo wskazywało na to, że przyjezdnym uda się przetrwać drugą połowę bez strat, ale na boisku była wciąż Ewa Pajor i liderka zespołu jeszcze raz zraniła Mołdawianki golem na 5:0.

Sytuacji podbramkowych było jeszcze co najmniej kilka, a przewaga umiejętności Polek była bezdyskusyjna. Momentami bramka Mołdawianek była bombardowana strzałem za strzałem. Było uderzenie w słupek, piłka odbiła się od poprzeczki przyjezdnych, ani chwili na złapanie oddechu nie bramka bramkarka z Mołdawii.

Do mistrzostw Europy awansuje najlepsza drużyna w grupie. Bezpośrednio do turnieju przejdą również trzy najlepsze reprezentacje z drugich miejsc, a pozostałe będą rywalizować w barażach. W środę kolejna szansa Polski na poprawienie sytuacji w eliminacjach. Zmierzy się na wyjeździe z Azerbejdżanem.

Polska – Mołdawia 5:0 (4:0)
1:0 – Aleksandra Sikora 9′
2:0 – Ewa Pajor 27
3:0 – Ewa Pajor 34′
4:0 – Katarzyna Daleszczyk 45′
5:0 – Ewa Pajor 90′

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Gabriela Grzywińska, Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek – Aleksandra Sikora, Ewelina Zdunek, Ewelina Kamczyk (60′ Dominika Grabowska), Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik (60′ Martyna Wiankowska) – Katarzyna Daleszczyk (75′ Nikola Karczewska), Ewa Pajor