WYNIKI MECZÓW SPARINGOWYCH

0
217

Termy Ner Poddębice – Orkan Buczek 1:3 (0:0)

Bramki: Jakub Bistuła 83 – Aleksander Michalski 65, Łukasz Matuszczyk 66, Łukasz Serafinowicz 75

Termy Ner Poddębice: Kapituła (80. Płusa) – Owczarek, Szachta, Tonn, Lewandowski (68. Kochanek) – Kubiak (65. Masztakow), Pasik, Marciniak, Frącek (60. Bistuła), Narożnik – zawodnik testowany (55. Chmielecki)

W swoim trzecim tegorocznym meczu kontrolnym zawodnicy Term Neru Poddębice ulegli ligowemu rywalowi, Orkanowi Buczek. Biało-zielono-czerwoni przegrali przed własną publicznością 1:3, a honorowe trafienie zanotował Jakub Bistuła.

Goście od samego początku posiadali optyczną przewagę. Już w 6. minucie w polu karnym poddębiczan znalazł się Dominik Cukiernik, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany przez Jakuba Owczarka. W odpowiedzi, po dograniu popularnego „Owcy” w „szesnastkę” Orkana wpadł Konrad Kubiak, ale przegrał pojedynek z interweniującym Andrzejem Dolotem. Przyjezdni częściej gościli na połowie Term Neru, ale brakowało im przysłowiowego „ostatniego podania”. W 15. minucie groźnie na bramkę gości uderzał z rzutu wolnego Mateusz Pasik, ostatecznie skończyło się na rzucie rożnym. Kilka minut później bliski wykorzystania nieporozumienia w szeregach biało-zielono-czerwonych był Hubert Berłowski. Napastnik Orkana przejął futbolówkę w polu karnym Term Neru, ale finalnie piłka poszybowała wysoko nad bramką. Chwilę potem wynik powinien otworzyć Cukiernik, który minął już Adama Kapitułę, lecz zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę i skończyło się jedynie na strachu. Tuż przed przerwą doskonałej okazji nie wykorzystał jeden z buczkowian, który z kilku metrów fatalnie przestrzelił.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal przy piłce częściej utrzymywali się podopieczni trenera Tomasza Kmiecika. W 50. minucie po raz kolejny szczęścia szukał Cukiernik, lecz uderzył zbyt lekko i Kapituła pewnie interweniował. Dziesięć minut później defensorzy Orkana dwukrotnie wyręczali swojego bramkarza, najpierw blokując uderzenie Konrada Kubiaka, a chwilę potem Bartosza Narożnika. Worek z bramkami rozwiązał w 65. minucie Aleksander Michalski, z kilku metrów pokonując Kapitułę. Nie minęło 60 sekund a było już 0:2. Do siatki Term Neru trafił doświadczony Łukasz Matuszczyk. Na kwadrans przed końcem Kapitułę pokonał jeszcze Łukasz Serafinowicz. Honorowe trafienie zanotował w 83. minucie Jakub Bistuła.

źródło: Termy Ner Poddębice

Termy Uniejów – GKS Sompolno 2:2