ZNAMY DATĘ OD KIEDY BĘDZIE MOŻNA ORGANIZOWAĆ WESELA

0
101
views

Wesele 2020. Łukasz Szumowski zapowiada zmiany

– Wiemy, również z własnych doświadczeń, jak trudno jest zarezerwować salę na wesele. Chcemy ten sektor odmrażać szybko – zapewnił podczas piątkowej konferencji Łukasz Szumowski. Minister zdrowia chce „uwolnienia wesel do 50 osób”.

– Zdaję sobie sprawę, że szczególnie w kwestii organizacji ślubów, wesel, to jest zwykle planowanie na wiele miesięcy naprzód. Wiemy, również z własnych doświadczeń, jak trudno jest zarezerwować salę na wesele. Chcemy ten sektor odmrażać szybko – zapewnił podczas piątkowej konferencji Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia dodał, że będzie rekomendować w pierwszej kolejności, by „uwolnić wesela do 50 osób”. – Ci goście to najczęściej są osoby znane nam, bliskie, rodzina, więc w tym etapie będzie popatrzeć, na ile taki ruch zwiększa ryzyko epidemiczne, a na ile nie – zaznaczył.

Łukasz Szumowski dodał, że rząd zawsze po wykonaniu kroku luzującego obostrzenia patrzy, czy to nie doprowadziło do zwiększenia zagrożenia, i następnie podejmuje dalsze decyzje. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony ogólny harmonogram odmrażania gospodarki – w tym branży ślubnej

Wcześniej w piątek Szumowski zapowiedział, że najprawdopodobniej mniejsze liczbowo wesela będą możliwe od lipca. – Tak do 50 osób – stwierdził w Programie III Polskiego Radia.

Również wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński mówił, że resort chce zarekomendować zgodę na organizację wesel do 50 osób. Obecnie trwają prace nad „dokładnymi wytycznymi”. – Przynajmniej na początku wesela będą się różniły od tego, co znaliśmy do tej pory – zaznaczył

źródło: wp.pl

 

Kiedy wesela w Polsce? Powrót wesel od 1 czerwca? Będą nowe wytyczne

Mamy coraz więcej informacji na temat powrotu branży ślubnej do funkcjonowania. Resort zdrowia potwierdził na ostatniej konferencji prasowej, że rekomendacje dotyczące wesel znajdą się w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Organizacja imprez będzie jednak wiązała się z pewnymi ograniczeniami.

Przed nami sezon ślubny. Wiele par zmuszonych było odwołać lub przesunąć w terminie swój ślub oraz wesele ze względu na brak możliwości zorganizowania zgromadzeń powyżej 50 osób oraz obowiązujące obostrzenia związane z Kościołem, gastronomią czy obiektami noclegowymi.

Stanowisko w tej sprawie zajął wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński. Potwierdził on, że zalecenia dotyczące organizacji wesel znajdą się w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Zaznaczył jednocześnie, że ostateczna decyzja należy do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, jednak biorąc pod uwagę jednostajny sposób myślenia ogółu władz centralnych, należy się spodziewać, że będzie tak, jak zapowiedział Cieszyński.

Wesela miałyby zostać włączone do kolejnego etapu rozmrażania gospodarki i życia społecznego. Szczegóły zostaną przedstawione przez premiera prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – mówił wiceminister zdrowia.

Kiedy zorganizować wesele w Polsce? Będą nowe wytyczne

Kiedy nastąpi ogłoszenie czwartego etapu odmrażania gospodarki? Póki co ten termin nie jest oficjalnie znany, jednak można go zakładać z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa. Działania rządu od pierwszego etapu luzowania gospodarki przebiegają konsekwentnie oraz bez większych zakłóceń, a sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest oceniana jako „pozytywna i ulegająca poprawie”. Właśnie dlatego ostatniego etapu odmrażania gospodarki należy się spodziewać od 1 czerwca 2020 roku, dwa tygodnie po wprowadzeniu poprzedniego etapu.

Nowe wytyczne podczas wesel. Resort zdrowia zaznacza na każdym kroku, że jedną z wytycznych zawartą w czwartym etapie luzowania gospodarki będzie możliwość zorganizowania wesel do 50 osób. Wiele osób ze środowiska branżowego zwraca jednak uwagę, że po ostatniej sytuacji związanej z wypowiedzią Mateusza Morawieckiego po jego wizycie w restauracji bez maseczki i słowach, że „to są jedynie zalecenia, a nie zasady”, wiele osób na pewno ominie nowe wytyczne.

Ciężko bowiem wyobrazić sobie jedną z najbardziej polskich tradycji, podczas gdy obowiązywać będzie dystansowanie społeczne czy konieczność zabawy w maseczkach. Restauratorzy wskazują również, że wiele par planuje ominąć zalecenie dotyczące max. 50 osób na weselu.

źródło: o2.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ