ZLIKWIDOWANA PLANTACJA KONOPI INDYJSKICH

0
100
views

Poddębiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie powiatu poddębickiego.

W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze wpadli na ślad przestępczego procederu, który polegał na prowadzeniu na terenie powiatu poddębickiego uprawy konopi. Podczas przeszukania mieszkania 21-latka, funkcjonariusze odnaleźli 4 sadzonki konopi w różnej fazie rozwoju. Ponadto mężczyzna posiadał specjalistyczne urządzenia do uprawy tego typu roślin m.in. wentylator, oświetlenie, namiot itp. . Policjanci zabezpieczyli również nieco ponad 2 gramy suszu marihuany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawiono podejrzanemu zarzut posiadania oraz uprawy konopi indyjskiej, która mogła dostarczyć znaczne ilości ziela. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za powyższe przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

 

NIETRZEŹWY, BEZ UPRAWNIEŃ UDERZYŁ MOTOCYKLEM W PŁOT

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Bronów, gm. Wartkowice. Kierujący motocyklem marki Honda 29-latek, zjechał z drogi i uderzył w betonowy płot.

14 czerwca 2020 roku około godziny 21:00, w miejscowości Bronów na terenie gm. Wartkowice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący motocyklem marki Honda na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył  w ogrodzenie posesji. Z uwagi na doznane obrażenia, nie było możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości na miejscu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Poddębicach, gdzie pobrano mu krew na zawartość alkoholu w organizmie. Jak wykazały wstępne badania, kierujący motocyklem był nietrzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Oprócz motocyklisty, w wypadku nikt inny nie ucierpiał.

Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grożą 29-latkowi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie motocyklem bez uprawnień.

Najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy na motocyklu:

  • Nie przekraczaj dopuszczalnej prędkości;
  • Nie wymuszaj pierwszeństwa;
  • Respektuj obowiązujące przepisy na drodze;
  • Nie przeceniaj swoich umiejętności kierując jednośladem,
  • Bądź widoczny podczas jazdy – używaj elementów odblaskowych;
  • Nie wyprzedzaj „na trzeciego”;
  • Zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania i ostrożności;
  • Zawsze jeździj w kasku i odpowiedniej odzieży;
  • Zdrowy rozsądek – zabieraj go na każdą przejażdżkę;
  • Zadbaj o prawidłowe oświetlenie swojego jednośladu i jego stan techniczny.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ