ZDARZENIE DROGOWE Z UDZIAŁEM TRZECH POJAZDÓW

0
53
views

3 sierpnia 2022 roku poddębiccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Krępa, na terenie gminy Poddębice. Do szpitala trafiły 3 osoby.

W środę, 3 sierpnia 2022 roku o godzinie 12:15 doszło do zderzenia trzech pojazdów w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich W473 i W478 z drogą gminną w miejscowości Krępa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51-letnia kierująca pojazdem marki Honda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 31-letniemu kierującemu volkswagenem, którego pojazd siłą odbicia uderzył w stojący na skrzyżowaniu samochód marki Peugeot, kierowany przez 78-latka. Trzech uczestników zdarzenia trafiło do szpitala.  Na miejscu pracował zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach oraz dwie załogi karetek pogotowia ratunkowego.  Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany:

– zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża.

– kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

 

Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

– na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego;

– obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;

– na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;

– na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;

– na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów lub pas ruchu dla rowerów;pojazdem szynowym – na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.

W każdym z tych przypadków należy zachować szczególną ostrożność, tzn. wzmóc obserwację (także w lusterkach), ocenić odległość od zbliżających się pojazdów i wybrać dogodny moment na rozpoczęcie jazdy.

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ