ZASADY KORZYSTANIA Z HULAJNÓG ELEKTRYCZNYCH, URZĄDZEŃ TRANSPORTU OSOBISTEGO, URZĄDZEŃ WSPOMAGAJĄCYCH RUCH – WYBRANE ZMIANY W PRZEPISACH

0
22
views

20 maja 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 720), regulująca status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch oraz zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym.

Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

Poniżej załączamy tabelę – opracowaną w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji – z wybranymi przepisami, która będzie pomocna dla nowo zdefiniowanych użytkowników.

Biuro Ruchu Drogowego KGP

 

NOC MUZEÓW Z POLSKĄ POLICJĄ

Już po raz siódmy Komenda Główna Policji będzie brała udział w „Nocy Muzeów”. Tym razem nasze spotkanie z Wami w tym wyjątkowym dniu, a raczej nocy, będzie miało nieco inny przebieg niż do tej pory. Ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo to dla nas absolutne priorytety, proponujemy Wam spotkanie w wirtualnym świecie.

Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy wirtualny spacer. Po raz pierwszy oprowadzimy Was po Muzeum Historii Polskiej Policji. Prawdziwą gratką dla kolekcjonerów wrażeń i niezwykłych przeżyć z pewnością będzie możliwość zobaczenia eksponatów należących do Komendy Głównej Policji oraz tych użyczonych z prywatnych zbiorów. Będziecie mogli zobaczyć m.in.: repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, krzesło do wykonywania zdjęć sygnalitycznych oraz zestaw do badań daktyloskopijnych, które to wykorzystywane były przez policjantów Policji Państwowej, czy też największy eksponat pod względem gabarytowym, który znajduje się w muzeum – oryginalną łódź z ubiegłego wieku będącą na wyposażeniu Komisariatu Rzecznego Policji. W tym miejscu warto dodać, że obecnie w muzeum prezentowana jest wystawa czasowa poświęcona policyjnemu lotnictwu – w tym m.in. fotografie przedstawiające policyjne samoloty podczas szkoleń, akcji prewencyjnych czy pierwszych podniebnych lotów. Ciekawostką dla pasjonatów historii Policji z pewnością będzie również możliwość zajrzenia do zrekonstruowanego gabinetu gen. insp. Kordiana Józefa Zamorskiego, ostatniego komendanta Policji Państwowej.

Oprowadzimy Was również po obiektach Komendy Głównej Policji, które na co dzień dostępne są jedynie dla nielicznych. Jeśli więc chcecie zobaczyć, jak współcześnie wygląda gabinet Komendanta Głównego Policji lub salę, w której odbywają się najważniejsze narady kierownictwa polskiej Policji, czyli salę im. Generałów Polskiej Policji, to koniecznie bądźcie z nami.

To tylko przedsmak tego, co będziecie mogli zobaczyć w trakcie naszego wspólnego wirtualnego spaceru. A wszystko to z domowego fotela. Serdecznie zapraszamy do spędzenia z nami Nocy Muzeów!

Kiedy? Już w najbliższą sobotę, 15 maja 2021 roku o godz. 18.00.

Gdzie? Przed ekranami komputerów, telefonów czy też telewizorów.

Wirtualny spacer znajdziecie na naszych profilach społecznościowych: facebook.com/PolicjaPL,  instagram.com/policja_kgp oraz youtube.com/polskapolicja

Bądźmy razem tego wieczoru!

Plakat promujący Noc Muzeów w KGP

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ